Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Léto plné zábavy v Královském pivovaru Krušovice

Léto plné zábavy v Královském pivovaru Krušovice

Královský pivovar Krušovice otevřel pro veřejnost pivovarské nádvoří a zcela nové muzeum.

Královský pivovar Krušovice - nádvoří
13. června 2019 - 12:30

K vidění v bude například náčiní používané v chmelařství a sladovnictví, bednářské a kovářské nástroje pro výrobu sudů, návštěvníci budou moci ochutnat nejrůznější druhy sladů či zkusit rozpoznávat vůně a zvuky, které k výrobě piva neodmyslitelně patří. Oblíbený turistický cíl v rakovnickém okrese se tím stává ještě přístupnější a atraktivnější pro návštěvníky.

Královský pivovar Krušovice otevírá své brány a vzkazuje všem příznivcům: přijďte k nám na návštěvu a královsky se bavte! Poprvé ve své historii tak láká na program po celé léto včetně promítání filmů. Vyvrcholením celé sezony se stanou tradiční Slavnosti piva Krušovice.

První pozvání platí už na pátek 14. června. V pivovaru se chystá slavnost u příležitosti otevření pivovarského nádvoří, které prošlo důkladnou rekonstrukcí, a také nového muzea. V 17:00 a 18:00 hodin pořadatelé naplánovali exkurze do pivovaru zdarma pro všechny obyvatele Krušovic, od 19:00, 19:30, 20:00 a 20:30 hodin následují prohlídky pro širokou veřejnost. Návštěvníci se dále mohou těšit na koncert kapely BrassBand (19:00 – 21:00 hodin). Největší vytrvalci si v letním kině od 21:30 hodin užijí legendární film Postřižiny.

Další film se bude promítat ve středu 17. července opět od 21:30 hodin. Nejen fandům skupiny Queen je určen „trhák“ letošního roku, film inspirovaný osudy Freddie Mercuryho a ostatních členů kapely s názvem Bohemian Rhapsody. Začátek je v 21:30 hodin.

O pár dnů později, v sobotu 20. července, se všichni zájemci mohou přijít pobavit na koncert místních kapel.

Ve znamení filmu budou prázdniny pokračovat i v srpnu. Tentokrát se diváci mohou pro změnu těšit na český, ale rovněž veleúspěšný film. Ve středu 14. srpna letní kino nabídne Ženy v běhu.


Letní pivovarnickou sezonu symbolicky uzavřou Slavnosti piva Krušovice. Kromě královského piva a dobrého jídla letos své fanoušky přijede potěšit skupina Tři sestry a další interpreti. Slavnosti se letos konají 14. září a jako každoročně bude jezdit kyvadlová doprava.

Všechny výše uvedené akce jsou pro návštěvníky zdarma. Na místě se bude čepovat pivo za královské ceny, a to veškeré značky, které se v pivovaru vaří: Desítka, Mušketýr 11, Dvanáctka, nefiltrovaný ležák, černé a pšeničné pivo.Krušovice byly jako jediný pivovar u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do portfolia krušovického pivovaru patří především Řízná 10 a Královská 12, součástí portfolia jsou také Krušovice Černé a Krušovice Pšeničné a od loňského roku čepovaný ležák K11. Krušovická piva pravidelně bodují na prestižních degustačních soutěžích doma i v zahraničí. Výrazným úspěchem se v roce 2018 stala stříbrná medaile ze soutěže Monde Selection pro Krušovice Imperial. Doma Krušovická 12 uspěla na několika soutěžích - získala třetí místo na Zlaté pivní pečeti v Českých Budějovicích, třetí místo na Zlatém poháru Pivexu v Brně a druhé místo na Pivu České republiky v Českých Budějovicích. Řízná 10 skončila na prvním místě na Dočesné v Žatci. Královský pivovar Krušovice je známý i svými exkurzemi. Pravidelně také pořádá i speciální exkurze a kurzy pivního sommeliérství pro opravdové pivní znalce.

Stredoceskenovinky.cz informovala Kateřina Veitová za Havas Prague, Královský pivovar Krušovice.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:havas p,pivovar)