Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Lhát policistům se nevyplácí. Muž putoval do vězení

Lhát policistům se nevyplácí. Muž putoval do vězení

Ve středu 28.listopadu 2018 v odpoledních hodinách prováděli policisté oddělení hlídkové služby dohled nad bezpečnostní a plynulostí  silničního provozu v Kladně v ulici Dubská.

Vězení-ilustrační foto
2. prosince 2018 - 12:30

Po sedmnácté hodině zastavili policisté osobní automobil Peugeot 306 a při kontrole řidiče zjistili, že tento má u sebe pouze osvědčení o registru vozidla a pojištění, avšak nemá osobní doklady. Požádali ho proto o osobní údaje a pomocí lustrace chtěli ověřit jeho totožnost. Kontrolovaný uvedl údaje, které zadali policisté do evidence.

Při dokončování prověřování se prořekl, že toto není jediný prohřešek a že byl již několikrát příslušníky Policie ČR kontrolován. To však neodpovídalo provedené lustraci, kterou prováděli policisté. Hlídka pojala podezření, že se nejedná o osobu, za kterou se muž vydává. Šofér při kontrolních otázkách ze strany policistů nedovedl správně odpovědět na věci týkající se jeho rodiny, a proto mu nezbylo nic jiného, než aby se doznal ke své pravé totožnosti.

Jednalo se o třicetiletého muže z Kladna, který nevlastní řidičské oprávnění a bylo mu souběžně vysloveno několik zákazů řízení s platností do března 2020. Dále policisté zjistili, že je muž veden v pátrání, kdy na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.


Na základě výše uvedených skutečností byl muž podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání zatčen, převezen na policejní oddělení a umístěn do policejní cely.

Na Obvodním oddělení Kročehlavy mu policisté následně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z tohoto přečinu, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Po skončení procesních úkonů byl muž eskortován do věznice k výkonu trestu. O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)