Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Lhotákův mladoboleslavský podzim končí

Lhotákův mladoboleslavský podzim končí

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se v pátek 24. listopadu konala derniéra výstavy obrazů, grafik a knih Balony Kamila Lhotáka.

Výstava
28. listopadu 2017 - 12:30

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se v pátek 24. listopadu konala derniéra výstavy obrazů, grafik a knih Balony Kamila Lhotáka. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

Akce byla pořádána při příležitosti oficiálního zakončení Lhotákova boleslavského podzimu, do kterého se zapojily nejen pobočky Muzea Mladoboleslavska, ale i městské instituce, zápůjčkami děl Lhotáka a dokonce i galerie sídlící mimo Středočeský kraj, tedy východočeská a liberecká.

„Jsem si vědom kvalit a odkazu díla Kamila Lhotáka, pozitivně jsem byl ale překvapen, jak velkou skupinu fanoušků má i na Mladoboleslavsku," podotkl při derniéře radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD). „Vítám, že se daří rozvíjet spolupráci našich institucí se Spolkem přátel Kamila Lhotáka, nyní by po Mladé Boleslavi mohl být na řadě třeba Rakovník," dodal předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).


Součástí akce, které se účastnili i potomci slavného umělce, bylo rovněž představení sbírky básní Karla Sýse "Deník nalezený pod kapotou", která přebásňuje všechny obrazy boleslavské výstavy. A pokřtěn byl i nástěnný měsíční kalendář "Balony a vzducholodě Kamila Lhotáka".

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)