Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Lysá nad Labem má u vlakového nádraží nový cyklodům

Lysá nad Labem má u vlakového nádraží nový cyklodům

Cyklodomy u nádraží slouží k bezpečnému parkování kol zejména osob, které budou dále cestovat vlakem.

Cyklodům u nádraží
5. prosince 2017 - 12:30

V Lysé nad Labem byl u vlakového nádraží v pátek 1. prosince 2017 slavnostně otevřen nový automatický parkovací dům pro kola. Zvědavost na unikátní automatický systém bezpečného uskladnění kol, který již funguje v řadě měst České republiky, přilákala i řadu významných hostů. Středočeský kraj zde byl zastoupen statutárním zástupcem hejtmanky Milošem Peterou (ČSSD), předsedou Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeňkem Štefkem (KSČM) a nechyběli ani starostové místních obcí, z nichž mnozí mají realizaci cyklodomu také ve svých cílech, zástupci ČD i zhotovitele.


Cyklodomy u nádraží slouží k bezpečnému parkování kol zejména osob, které budou dále cestovat vlakem. Pro držitele in-karty je uschování kola na prvních 24 hodin zcela zdarma, ostatní zaplatí pětikorunu.

"Cyklodomy mě upoutaly už v Hradci Králové, přispívají k zajištění kvalitních a provázaných dopravních služeb i k větší bezpečnosti. Zvětšují také prostor pro rozvoj alternativní dopravy," podělil se o zážitek Zdeněk Štefek.

Na stavbu financovanou zejména z Integrovaného regionálního operačního programu přispěl půlmilionem korun i Středočeský kraj. Obdobně podpořil i další města, Poděbrady, Nymburk a Čelákovice.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)