Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Mělník: Výstava připomene sto let dopravní policie

Mělník: Výstava připomene sto let dopravní policie

Ve čtvrtek 26.září bude v mělnickém muzeu zahájena další z cyklu sociálně preventivních výstav s příznačným názvem Dopravka včera a dnes.

Náhled na část plakátu zvoucího na výstavu
17. září 2019 - 12:30

Sociálně preventivní výstavy s programy pracujícími s tématikou společensky negativních jevů pořádá Regionální muzeum Mělník již přes 10 let. Po protidrogové tématice, rizikách kybersvěta, či nebezpečí vzniku požárů se tak realizační tým projektu zacílí na problematiku dopravní výchovy a bezpečnosti silničního provozu.


Výstava i doprovodný program vzniká na základě dlouholeté spolupráce muzea, Programu prevence kriminality města Mělníka, Policie ČR Mělník a Městské policie Mělník. Většina exponátů bude zapůjčena z Muzea Policie ČR v Praze. Výstava připomene výročí sto let existence Služby dopravní policie a zároveň představí i současnou podobu a význam této důležité složky.


Lektoři připravují program nejen pro žáky základních škol, ale i pro veřejnost. 9. 10. se koná zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi od 17.00 do 19:00 hodin. Nejen děti budou moci prověřit své znalosti pravidel silničního provozu na improvizovaném dopravním hřišti a v interaktivním koutku ve velkém sále muzea.

Stredoceskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí mělnického muzea Kristýna Frelichová.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)