Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Mělník zve na Nespoutanou řeku

Mělník zve na Nespoutanou řeku

Nespoutaná řeka - to je název výstavy, která byla tento týden zahájena ve velkém sále Regionálního muzea Mělník.

Z vernisáže výstavy
7. dubna 2019 - 12:30

Expozice si klade za úkol seznámit návštěvníky s přírodou říční krajiny a významem řek pro člověka.

Víte jaká zvířata v našich řekách a kolem nich žijí? Chcete vidět pěkně zblízka vydru, bobra, luňáka, racka říčního nebo psíka mývalovitého? Nebo spíš objevit krásu vzácných druhů rostlin a bylin našich břehů a mokřadů? Pak si udělejte výlet do mělnického muzea!

A co se takhle brouzdat listím, zabořit nohy do písku nebo se projít po mechu. V interaktivních zónách výstavy se vyřádí nejen děti. Na zvídavé návštěvníky totiž čeká bosá či hmatová stezka, stavění povodňové hráze, zkoumání přírodnin a mušlí pod lupou nebo zvířátkové přesmyčky a kvízy.

Mimo to se na výstavních panelech dozvíte informace o dopadech regulace řek na životní prostředí, povodních na Mělnicku nebo vymizelých tažných druzích ryb (losos, jeseter).

Od 13. 5. do 7. 6. budou na výstavě v dopoledních hodinách probíhat projekty pro třídy základních škol. V nich budou školáci hodnotit čistotu vody, poznávat hlasy našich žab, zkoumat vodní bezobratlé živočichy, nebo určovat typické rostliny lužních lesů. V tyto dny bude pro veřejnost výstava otevřena od 13:00 hodin.


V ostatní dny je otevírací doba denně kromě pondělí 9-12 a 12:30-17 hodin. Doprovodný program a komentované prohlídky s kurátorem výstavy zoologem Mgr. Liborem Prausem, PhD. se konají v rámci programu Mělnické muzejní noci 24. 5. 2019.

Stredoceskenovinky.cz o akci informovala mluvčí mělnického muzea Kristýna Frelichová.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Regionální muzeum Mělník)