Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Město Nymburk instaluje první dobíjecí stanice pro elektrokola

Město Nymburk instaluje první dobíjecí stanice pro elektrokola

Cyklisté si dobijí elektrokola nově hned na třech místech ve městě.

Hrabalova cyklostezka
14. srpna 2022 - 12:30

Dnes již pro mnohé nezbytnou službu najdou u Hrabalovy vily, ve Sportovním areálu Veslák a na parkovišti pod Eliškou u budovy veřejného WC. Všechna místa leží u cyklostezky podél Labe. Dobíjecí stanice budou instalovány do konce srpna.

Jedná se o čtyřportové nabíjecí stanice PowerBox.One se dvěma univerzálními vstupy, jedním vstupem Bosch a jedním Shimano. Stanice jsou napájeny elektřinou. Zařízení na Vesláku bude připevněno na zdi vodárny vpravo od vchodové brány směrem k občerstvení. Na parkovišti pod Eliškou bude připevněno na stěně veřejného WC a nabíjecí stanice u Hrabalovy vily je samostatně stojící.

„Umístění dobíjecích stanic jsme vytipovali samozřejmě podle přístupnosti pro cyklisty a také s ohledem na snazší instalaci a přívod energií,“ řekl ke stavební akci místostarosta města Mgr. Bořek Černý. Pořizovací náklady činí celkem 142 tisíc korun bez DPH.Stanice dobije cyklobaterii za jednu hodinu přibližně na 30 procent. Kolostavy město doplní ke stanicím dle potřeby. Elektrokola jsou většinou vybavena stojánkem a také vlastním nabíjecím kabelem. Kabely budou zároveň k dispozici u Hrabalovy vily přímo na dobíjecí stanici, na Vesláku budou k zapůjčení u obsluhy občerstvení a na parkovišti pod Eliškou budou k zapůjčení u obsluhy WC. Místa, kde lze elektrokola dobít, najdou cyklisté online, například přes server mapy.cz.

Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:měú) Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
25%
Ne
transparent.gif transparent.gif
50%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%