Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Město Nymburk rozdělilo granty prvního kola za rok 2017

Město Nymburk rozdělilo granty prvního kola za rok 2017

Celkových 800 tisíc korun rozdělilo vedení města ve spolupráci s finančním výborem mezi 61 žadatelů.

Nymburk
16.březen 2017 - 12:30

Nejvíce žádostí město obdrželo z oblasti sportu a vydalo na ně více než polovinu finančních prostředků. Přibližně stejně se přihlásilo kulturních projektů i ostatních akcí, mezi kterými město podpořilo hlavně společenské, dětské a vzdělávací akce.

Finanční prostředky z prvního grantového kola v roce 2017 podpoří sportovní reprezentanty města Nymburk v mezinárodních soutěžích i jejich přípravu v Nymburce, výchovu, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. Na sport město tentokrát uvolní přes 483 tisíc korun, na kulturu přes 159 tisíc korun a 156 tisíc korun na ostatní akce.

Sportovní, kulturní a společenské akce díky poskytnutým financím získají pozornost pro město. Návrh finančního výboru schválila Rada města na svém 5. zasedání 1. března 2017 v souladu s Pravidly pro poskytování grantů pro první kolo v roce 2017 v oblasti kultury, sportu a společenského života.


„Mám radost, že se nám prostřednictvím tohoto grantového programu daří podporovat celou řadu zajímavých projektů, které přispějí k rozvoji a rozšíření nabídky sportovního, kulturního i společenského života pro naše občany, a to, jak pro děti, tak i pro dospělé,“ přiblížila projekty místostarostka Mgr. Adriena Gabrielová.

Finanční podpory se nedostalo sedmi žádostem, kterým podle určených kritérií nepřiřadil finanční výbor dostatečný počet bodů. Bodovací systém si členové výboru chválí pro rychlost, přehlednost a větší objektivitu.

Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.mú)