Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Město Nymburk spouští nový systém hlášení závad

Město Nymburk spouští nový systém hlášení závad

Drobné problémy či závady jako jsou například nesvítící lampa nebo černá skládka mohou nově občané města hlásit radnici prostřednictvím aplikace HLÁŠENÍ ZÁVAD.

Nymburk
5. října 2017 - 12:30

Na webových stránkách města v sekci OTEVŘENÁ RADNICE najdou občané odkaz přímo do aplikace, která slouží pro zlepšení prostředí ve městě. Nová aplikace umožní občanům rychle a jednoduše nahlásit všechny nedostatky a závady na veřejných prostranstvích, v ulicích či parcích. Může se jednat o různé opravy nebo doplnění mobiliáře (koše, lavičky atd.), úpravu zeleně (stromy, tráva) či výtluky v komunikacích.

Pro využití aplikace je vyžadován standardní webový prohlížeč nebo ji lze spustit i na chytrém mobilním telefonu. Lidé tak snadno vyfotí a ihned z místa odešlou hlášení o závadě včetně fotografie.

Jednotlivé hlášení se pořizují pomocí jednoduchého formuláře. Nejprve kliknete na tlačítko Nahlásit problém. Zobrazí se daný formulář pro vybrání konkrétního místa se závadou či nedostatkem. Formulář obsahuje předvyplněný číselník s typy možných závad nebo konkrétním druhem majetku, dále se vyplní stručný popis, e-mailová adresa odesílatele a případně fotografie.


Po odeslání hlášení je pomocí e-mailu informován správce celé aplikace, který předá Vaše požadavky k řešení dané kompetentní osobě. Hlášení je po předání vidět na mapě s příslušným barevným rozlišením (přijato, v řešení, vyřešeno).

Aplikace je v testovacím provozu, nicméně jakákoli nahlášená závada bude zpracována. Je nutno vyplnit buď telefonní kontakt, nebo e-mailovou adresu pro případné upřesnění nahlášené závady.

Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.parll)