Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Město Nymburk začíná třídit kovy

Město Nymburk začíná třídit kovy

Vedení města ve spolupráci s technickými službami vyšlo vstříc požadavkům občanů na rozšíření stávajících sběrných míst o speciální nádoby určené ke sběru kovů.

Kontejner na kovový odpad bude šedý
1. listopadu 2019 - 12:30

Od listopadu mohou občané nově odkládat kovový odpad do dvaceti pěti šedých kontejnerů na různých stanovištích po městě.

„Věříme, že tak jako se občané naučili perfektně třídit odpady z papíru, skla a plastů, naučí se třídit i tuto novou komoditu a kovy již nebudou končit v popelnicích a na skládkách,“ uvedl místostarosta města Bořek Černý.


Město nově zavádí (od 1. 11. 2019) rozšíření sběrných míst o speciální sběrné nádoby, které jsou určené pouze na kovový odpad. Celkem 25 kusů šedivých kontejnerů dostal Nymburk od společnosti EKOKOM, což je zcela dostačující počet pro zahájení třídění kovů. V případě, že se budou nádoby rychle plnit, budou pořízeny další na jiná stanoviště.

Technické služby vytipovaly prvních dvacet pět stanovišť v různých lokalitách po městě, kam tyto nádoby umístily. Seznam a mapu jednotlivých stanovišť naleznou občané na webu TS i města Nymburk v aktualitách a také v geoportálu v mapě občanské vybavenosti a služeb.


S kovy coby obalovým materiálem se setkáváme nejčastěji v podobě plechovek od piva, limonád nebo v podobě deodorantů, které můžeme bez problému odložit do šedého kontejneru. Rovněž sem patří plechovky od konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky a další drobné kovové odpady. Plechovky nemusí být zcela čisté, vymyté, ale neměly by z hygienických důvodů obsahovat zbytky jídla.

Naopak by lidé neměli do kontejnerů odkládat plechovky od barev, olejů a jiných nebezpečných látek. Tlakové nádoby, ani domácí spotřebiče a jiná vysloužilá elektronická zařízení složená z více materiálů rovněž do šedých kontejnerů nepatří. Tyto druhy odpadů se třídí ve sběrných dvorech samostatně podobně jako těžké nebo toxické kovy (olovo či rtuť).

Stredoceskenovinky.cz informoval mluvčí města Nymburk Petr Černohous.

(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:Město Nymburk)