Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Město Příbram připravilo další Den městské mobility

Město Příbram připravilo další Den městské mobility

Den městské mobility zajistí celodenní provoz MHD zdarma a nabídne možnost jízdy v historických autobusech.

Z plakátu k akci Den mobility
20. září 2023 - 12:30

Město Příbram připravilo na pátek 22. září další Den městské mobility. Akce se tentokrát koná ve sportovním areálu pod Svatou Horou. Přijet můžete MHD, která je pro tento den zdarma a navíc cestující budou moci využít nabídku jízdy historickými autobusy.

Akce s názvem Den městské mobility má za úkol přiblížit veřejnosti přínos jak hromadné, tak individuální cyklo a pěší dopravy ve městě. „Řešení dopravy ve městech je velmi složité, neboť naši předci při realizaci výstavby nepočítali s tak obrovským nárůstem dopravy, což se odráží nejen v oblasti parkování, ale také při samotném pohybu. Z tohoto důvodu dnes všechna města řeší možnosti umírnění individuální automobilové dopravy, zvýšení počtu parkovacích míst a další aspekty, kterými by se dalo dopravní zatížení měst a obcí snížit,“ říká starosta města Jan Konvalinka a dodává, že při pátečním Dni městské mobility půjde nejen o nabídku alternativy dopravy ve městě, zapojení dětí do projektu Ulice budoucnosti, ale také o širokou nabídku vyžití pro celé rodiny.

Páteční program na hřišti pod Svatou Horou začíná ve 13 hodin. V areálu bude připraveno několik stanovišť, na kterých návštěvníci najdou zábavu, inspiraci i trochu poučení. K dispozici budou například šlapací káry pro děti i dospělé, skákací pogo tyče nebo kola, koloběžky i odrážedla. Učení v pohybu pro děti zajistí program Eduarts, při kterém si budou moci vyzkoušet překážkové dráhy a chybět nebudou ani soutěže. U stánku Besipu bude možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti anebo díky opileckým brýlím zjistit, co člověk vnímá, když je pod vlivem alkoholu. Chybět nebudou ani stánky Policie ČR, Městské policie Příbram, tvořivé dílničky nebo Ninja dráha.

„Jelikož se jedná o Den městské mobility, bude na místě k dispozici také zástupce PID a bude moci odpovídat na případné dotazy. Po celý den bude pro cestující MHD zdarma, navíc jsou připraveny také jízdy historickými autobusy Karosa ŠL 11, Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO,“ doplňuje informace 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.Den městské mobility je akcí pro širokou veřejnost. Probíhat bude v pátek 22. září od 13 do 18 hodin ve sportovním areálu pod Svatou Horou. Akce je volně přístupná. Jízdní řády MHD jsou uvedeny na webových stránkách města v sekci Doprava/jízdní řády.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%