Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Město zahájí výstavbu nové lávky přes plavební komoru

Město zahájí výstavbu nové lávky přes plavební komoru

Nevyhovující lávku přes zdymadlo nahradí nová bezbariérová lávka ocelové konstrukce. Město vysoutěžilo zhotovitele stavebních prací a staveniště předá ještě letos.

Nová lávka - zákres
27. listopadu 2019 - 12:30

Na novou lávku získal Nymburk finanční příspěvek od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Současná lávka pro pěší přes zdymadlo není bezbariérová a nevyhovuje bezpečnostním předpisům. V roce 2017 byl proto zpracován návrh moderní bezbariérové lávky. Vyhoví nejen chodcům a cyklistům, ale i maminkám s kočárky a vozíčkářům. Nová lávka bude mít ocelovou nosnou konstrukci, dlouhou 135 metrů a širokou tři metry. Z důvodu pohodlného nájezdu se napojí přímo z přiléhající cyklostezky. A aby chodci nemuseli tento nájezd obcházet, počítá se se schodištěm přímo k Hotelu Ostrov.

V dubnu 2019 bylo vydáno stavební povolení a na podzim město vybralo zhotovitele stavebních prací. Nyní v prosinci převezme společnost Strabag, a. s., staveniště. Samotná stavba může začít už na přelomu roku, ale samozřejmě záleží na klimatických podmínkách. Výstavba lávky potrvá zhruba čtyřiatřicet týdnů.

Město v loňském roce zažádalo o finanční prostředky na výstavbu této lávky Státní fond dopravní infrastruktury. Ten na podzim letošního roku příspěvek potvrdil, a to v maximální možné výši (tyto finance nijak nesouvisí ani neovlivní příspěvek na velkou lávku přes Labe). Celková vysoutěžená cena lávky přes zdymadlo činí 31 milionů korun s DPH.


„I přes těžkosti, které provázely dokončení projektu, se nám podařilo vysoutěžit zhotovitele stavebních prací, a ještě získat příspěvek na stavbu. Peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury jsme vyjednali v maximální výši 30,2 milionů korun,“ informoval starosta města Tomáš Mach.


„Děláme tedy vše pro to, aby lávka přes plavební komoru už v příštím roce sloužila. V následujícím roce započne i výstavba hlavní lávky přes Labe, vzájemnou koordinací staveb tak musíme zajistit dostupnost mezi centrem města a Zálabím,“ vysvětlil starosta Tomáš Mach.  

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)