Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Městská hromadná doprava v Králově Dvoře a Berouně zdarma končí

Městská hromadná doprava v Králově Dvoře a Berouně zdarma končí

Ve středu 31. října 2018 končí cestování zdarma městskou hromadnou dopravou na linkách v Králově Dvoře a Berouně.

Ilustrační foto
31. října 2018 - 12:30

Zastupitelstva obou zmíněných měst toto odsouhlasila, aby zjednodušila svým občanům cestování v době probíhající rekonstrukce Plzeňské ulice. Bohužel Středočeským krajem vybraná dodavatelská firma nebyla schopna dodržovat termíny rekonstrukce, a proto jí byla v létě tohoto roku vypovězena smlouva. V těchto týdnech se dodělává rozdělaný úsek komunikace v Berouně. To, jak budou postupovat další etapy rekonstrukce Plzeňské a Jungmannovy ulice spolu s výstavbou kruhových objezdů v katastru Králova Dvora, není dosud úplně jasné a vše je v kompetenci Středočeského kraje.


„Odsouhlasení Městské hromadné dopravy zdarma po dobu rekonstrukce Plzeňské ulice se ukázalo jako správné rozhodnutí, což dokazuje i nárůst cestujících v desítkách procent. Jen pevně věřím, že nově zvolené berounské zastupitelstvo bude stejně vstřícné jako to naše a rovněž odsouhlasí MHD zdarma, až začne rekonstrukce těchto páteřních komunikací na území našeho města,“ věří starosta Králova Dvora Petr Vychodil a dodává, že za něho má autobusová doprava zdarma smysl pouze při rekonstrukci Plzeňské ulice.


„Po dokončení rekonstrukce určitě budu chtít opět placenou dopravu, a to zejména s ohledem na plánované propojení MHD s integrovanou dopravou Středočeského kraje,“ doplnil králodvorský starosta.

Středočeskénovinky.cz informovala Karolína Lacinová, kancelář tajemníka MěÚ Králův Dvůr.

(jv,stredocesenovinky.cz,foto:Město Králův Dvůr)