Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Městská policie Kladno a velké využití startovací stanice

Městská policie Kladno a velké využití startovací stanice

Strážníci mají pro výkon služby k dispozici od standartního vybavení až po technické vybavení, které je nedílnou součástí k zajištění služeb pro občany.

Startovací zdroj
7. února 2019 - 12:30
 
Městská policie využívá mimo jiné i startovací stanici, která pro Kladeňáky a jejich vozidla slouží už více let. Startovací stanice je technické zařízení pro opakované uschovávání energie. Až dvakrát do měsíce občané města žádají o pomoc Městskou policii Kladno při startování vozidla. V zimním období, které je aktuální, je takových případů nejvíce.


Velkou pomoc startovací stanice sehraje i při autonehodách, kdy naposledy strážníci pomáhali v součinnosti Policie České republiky na křižovatce v centru města. Po dořešení autonehody starší muž oznamuje hlídce, že nemůže nastartovat svoje vozidlo. Na místo přijeli strážníci a s pomocí dobíjecí stanice se podařilo vůz značky Škoda nastartovat. Takto končí většina případů, pokud se jedná o vybitý akumulátor.


Někdy vyjíždějí strážníci na pomoc se startovací jednotkou, ale již po chvíli zjistí, že se jedná o technickou závadu. V tomto případě bohužel na místě strážníci končí svojí činnost.

Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby, Městská policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mp)