Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Městská policie Příbram zajišťuje forenzní značení kol a koloběžek

Městská policie Příbram zajišťuje forenzní značení kol a koloběžek

Forenzní značení kol je metoda, při které je na dané předměty aplikována syntetická DNA. Toto značení napomáhá identifikaci v případě zcizení. Pro občany města tuto službu zajišťuje Městská policie Příbram.

Forenzní značení kol a koloběžek
13. května 2023 - 12:30

Od roku 2018, kdy město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra pro své občany forenzní značení zajišťuje, byly označeny stovky předmětů v hodnotě několika milionů korun. V řadě případů byly díky této metodě odcizené předměty vráceny svým majitelům.

V letošním roce bude forenzní značení kol, koloběžek či invalidních vozíků probíhat od pondělí 15. května. Služba je pro občany města zajištěna bezplatně. Termín značení, které probíhá na služebně Městské policie Příbram nebo na předem domluveném místě, si zájemci objednají na telefonním čísle 775 855 565.

Městské lesy Příbram se připojují k akci Den otevřených lesů

Jak značení probíhá? Samotný úkon zabere zhruba 30 minut. Na daný předmět je umístěna mikrotečka s údaji. Každý označený předmět je zaevidován v národním registru forenzního značení REFIZ a označen samolepkou, která upozorňuje, že je snadno identifikovatelný. Kromě kola či koloběžky určeného ke značení je třeba si připravit doklad totožnosti a doklady o nabytí značeného předmětu. Závěrem ještě poznámka: Pokud potřebujete ke čtení brýle, nezapomeňte si doma, neboť k registraci označeného předmětu je třeba vyplnit dané dokumenty.

Středočeskénovinky.cz imnformovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěU Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%