Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

MHD ZDARMA - nesmysl nebo budoucnost v Králově Dvoře?

MHD ZDARMA - nesmysl nebo budoucnost v Králově Dvoře?

Důvodem je pokusit se tímto snížit dopravu osobních vozidel a taktéž trochu pomoci občanům při problémech, které určitě stavba kruhových objezdů přinese.

Radnice
30. listopadu 2017 - 12:30

S ohledem na plánovanou rekonstrukci ulic Plzeňská a Jungmannova a budování dvou kruhových objezdů v Králově Dvoře, a zejména možné dopravní problémy, které stavba může přinést, přišel starosta města Petr Vychodil s revoluční myšlenkou.

“Jako starosta Králova Dvora chci na veřejném jednání zastupitelstva města 13. 12. 2017 navrhnout zajištění městské hromadné dopravy “tzv. červené autobusy” pro obyvatele Králova Dvora zdarma. Důvodem je pokusit se tímto snížit dopravu osobních vozidel a taktéž trochu pomoci našim občanům při problémech, které určitě stavba přinese,” říká starosta Petr Vychodil.

Tím, že městská hromadná doprava v Králově Dvoře je propojena i s městem Beroun, musí toto odsouhlasit i berounské zastupitelstvo.


“Po jednáních s vedením berounské radnice vidím ochotu spolupracovat a domluvit se. Náš návrh je na dobu stavby, což bude období 2018/2019. Potom zastupitelstva měst Králův Dvůr a Beroun mohou vyhodnotit přínos tohoto rozhodnutí a třeba i pokračovat. Pro nás je samozřejmě velmi důležitý i ekologický přínos a ještě větší podpora dopravy dětí a seniorů. Rozhodně však budeme trvat na podmínce městské hromadné dopravy zdarma jen pro občany s trvalým pobytem v obou dotčených městech. Ostatní pasažéři, kteří nemají trvalé bydliště, popřípadě jsou z jiných obcí, budou platit řádné jízdné. Variantou je, že se sousední obce přidají a mohou se finančně spolupodílet,” doplňuje starosta Králova Dvora.

O tom, zda návrh na prosincových zastupitelstvech měst Beroun a Králův Dvůr projde, budou obě radnice občany obratem informovat.

Stredoceskenovinky.cz informovala Veronika Kubátová za Městský úřad Králův Dvůr.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mú)