Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Milion na rozjezd aneb Technologie pro začínající podniky

Milion na rozjezd aneb Technologie pro začínající podniky

Jedním z cílů Operačního program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je zvýšení konkurenceschopnosti regionů prostřednictvím podpory malých začínajících podniků. 

Ilustrační foto
5. ledna 2019 - 12:30

S tímto cílem byla vyhlášena Výzva VIII Technologie pro začínající podniky, která umožňuje podnikatelům získat až milionovou dotaci z evropských strukturálních fondů na pořízení technologického vybavení jejich provozoven. Informoval KÚ Středočeského kraje.

Žádosti začínajících podnikatelů administruje Agentura pro podnikání a inovace. Zájemci je mohou podávat od 28. 1. 2019 do 28. 5. 2019. Podnikatelské subjekty z podporovaných odvětví vzniklé v letech 2014–2017 budou mít možnost získat dotaci ve výši 400 tis. – 1 mil. Kč na pořízení technologického vybavení jejich provozovny s tím, že míra podpory je 45 %. Podpora je určena jak obchodním společnostem, tak i fyzickým osobám podnikajícím. Podmínkou je realizace projektu v registrované provozovně umístěné mimo území hl. m. Prahy.„Cílem spolupráce Středočeského kraje a Regionální kanceláře Agentury pro podnikání a inovace pro Středočeský kraj a Prahu je informovat co nejširší spektrum možných zájemců o této jedinečné příležitosti k rozvoji malého a středního podnikání ve Středočeském kraji. Rádi proto informaci o nově vyhlášené výzvě zveřejníme prostřednictvím všech informačních kanálů, jež má Středočeský kraj k dispozici,“ říká radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011).

(jv,stredoceskenovinky.cz fot:kú)