Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Mirakulum patřilo středočeským pěstounským rodinám

Mirakulum patřilo středočeským pěstounským rodinám

Park Mirakulum patřil v neděli středočeským pěstounským rodinám a jejich dětem. Poděkovat jim za jejich péči o děti přijela hejtmanka Petra Pecková.

Hejtmanka Petra Pecková na setkání s pěstouny
27. září 2022 - 12:30

Historicky první setkání pěstounských rodin s hejtmankou Středočeského kraje se uskutečnilo v neděli 25. září v parku Mirakulum. Akce Rozloučení s létem se zúčastnilo celkem 282 pěstounů a 344 dětí.

Akce pro děti z dětských domovů pořádá Středočeský kraj již tradičně. Nyní poprvé se hejtmanka Petra Pecková spolu s radním pro sociální oblast Martinem Hrabánkem sešla také s pěstounskými rodinami a jejich dětmi.

„Péče pěstounských rodin o ohrožené děti si zaslouží naši maximální podporu. Jsem velice vděčná a děkuji všem, kteří věnují svou péči a lásku dětem, které v životě neměly tolik štěstí. Velké poděkování si zaslouží i vedení parku Mirakulum, které nám, a hlavně dětem, umožnilo strávit společný čas v tomto báječném parku,“ uvádí hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Na setkání s hejtmankou a radním Hrabánkem dorazilo 282 pěstounů s 344 dětmi. Radní pro sociální oblast Martin Hrabánek vysvětluje: „Celkem ve Středočeském kraji evidujeme 316 pěstounů pro dlouhodobou a pro pěstounskou péči na přechodnou dobu celkem 961 tzv. příbuzenských pěstounů. Touto akcí jsme chtěli poděkovat především pěstounům, kteří pečují o ohrožené děti v dlouhodobé i přechodné péči, i když si samozřejmě opravdu vážíme všech, kteří se obětavě a s láskou starají o děti, které by bez jejich pomoci skončily v institucionální péči.“

Vedení zábavního parku Mirakulum nabídlo pěstounským rodinám na nedělní setkání vstupné zdarma. „Velmi si cením podpory paní hejtmanky v této oblasti. A pro takovéto akce jsou brány parku Mirakulum vždy otevřeny“ říká Jiří Antoš majitel Mirakula.

Děti si užívaly všechny atrakce, bludiště, trampolíny, lezecké stěny či zábavné prolézačky. V největším zábavním parku v České republice si svou zábavu našly opravdu všechny věkové kategorie.

Setkání pěstounských rodin s vedením Středočeského kraje bylo vůbec prvním setkání tohoto druhu ve Středních Čechách. „Chtěla bych v této tradici pokračovat. Již nyní plánujeme podobné setkání v příštím roce. Chceme tím vyjádřit náš vděk všem, kteří pečují o znevýhodněné děti, dávají jim životní šanci, láskyplně náruč, výchovu a podporují jejich talent nebo se snaží zmírnit jejich znevýhodnění. Zároveň bychom také chtěli podpořit další zájemce, aby rozšířili řady našich skvělých pěstounů,“ říká hejtmanka.

Středočeský kraj zaujímá prvenství mezi ostatními kraji v ČR v počtu přechodných pěstounů, kterých má v evidence aktuálně 128, a je současně schopen nabídnou jejich služby i dětem z jiných krajů. Mezikrajská spolupráce ostatně funguje u všech typů pěstounské péče. Přestože každý rok přibude zhruba 35 nových zájemců o dlouhodobou pěstounskou péči, stále se nedaří nacházet vhodné náhradní rodiny pro všechny děti.Radní Hrabánek k tomu doplňuje: „Vytipovat pěstouna jako vhodného k dětem v evidenci se bohužel nedaří ani v rámci mezikrajové spolupráce. A stále nám chybí dlouhodobí pěstouni ochotní převzít do pěstounské péče sourozenecké skupiny, děti jiného než majoritního etnika, děti starší 6 let, děti s traumatem, zdravotně znevýhodněné či se specifickými potřebami. Proto jsem za nedělní akci rád. Posloužila nejen jako poděkování pěstounům, ale i k propagaci tohoto důležitého tématu.“

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: