Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Mladá Boleslav: Od května se zdražuje vstupné do bazénu

Mladá Boleslav: Od května se zdražuje vstupné do bazénu

Od 1.května letošního roku se změní ceny vstupného do městského bazénu v Mladé Boleslavi.

Městský bazén v Mladé Boleslavi
19. dubna 2019 - 12:30

Ceník zůstal stejný od uvedení bazénu do provozu, nicméně energie jsou čím dál dražší, proto na to muselo vedení města reagovat. "Rada města na svém pondělním jednání schválila aktualizaci vstupného. Snažili jsme se nastavit i nové ceny tak, aby byl bazén dostupný všem, proto jsme odmítli cestu radikálního zdražení. Ceny se zvednou o 12 %," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.


Nejvíce návštěvníků si vybírá zónu 2, která kombinuje plavecký bazén a rekreační areál. Tady se vstupné s MB kartou zvedne ze stávajících 76 na 85 korun za hodinu a půl, jde tedy o navýšení o 9 korun. I tak zůstává boleslavský bazén levnější než všechny obdobné bazény v okolních městech. "To byl náš záměr, chceme, aby sem lidé chodili rádi a opakovaně. Ani 12% navýšení nepokryje ztráty, které generuje navýšení ceny provozu. Jsme ale připraveni rozdíl sanovat z rozpočtu, bazén bereme jako službu obyvatelům našeho města," vysvětlil náměstek.

Historicky špatně byla nastavena cena pro děti nad 110 centimetrů, studenty a seniory v zóně 3, tedy wellness. Tady se omylem objevila cena, která patří do zóny 2 v této věkové kategorii. Aby tedy došlo alespoň k částečnému narovnání stavu, bude zdražení činit 17 procent.

"Další novou úpravou, kterou vycházíme vstříc návštěvníkům, je možnost zakoupit si dvouhodinový vstup do wellness zóny. Dosud  jsme nabízeli pouze hodinu, hodinu a půl a pak tři hodiny. Návštěvníci ale často požadují právě do této zóny dvouhodinový vstup," vysvětlil Jiří Bouška.
 
O celé záležitosti informovaly webové stránky města Mladá Boleslav.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Mladá Boleslav)