Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Mladá Boleslav: Rally omezí dopravu ve městě

Mladá Boleslav: Rally omezí dopravu ve městě

Oblíbená automobilová soutěž Rally Bohemia má před sebou šestačtyřicátý ročník, který se uskuteční 12. až 14.července.

Mladá Boleslav-ilustrační foto
9. července 2019 - 12:30

Kromě sportovních zážitků s sebou přinese také několik omezení v dopravě, souvisejících s rychlostními zkouškami i slavnostním ceremoniálem. Rychlostní zkouška Staroměstská se uskuteční 13. a 14. července, seznamovací jízda na této trati je ale v plánu už 11. července. To znamená, že v tento den od 21 do 23 hodin bude platit zastavení v celém prostoru rychlostní zkoušky, tedy po obou stranách komunikace v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská a Pivovarská parkoviště. Navíc v okolí křižovatky ulic Pražská, Regnerova a Štyrsova bude rychlost snížena na 30 kilometrů v hodině.

 
Během vlastní rychlostní zkoušky Staroměstská, tedy 13. července od 8 do 14 hodin a 14. července od 11 do 19 hodin, bude platit úplná uzavírka provozu na trase v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká III/2591, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská + Pivovarská parkoviště, 9. května, Komenského náměstí, Na Karmeli, Vodkova a Bělská. Během této doby bude také platit zákaz zastavení v celém prostoru Staroměstského náměstí, v případě porušení zákazu budou vozidla odtažena.


Omezení se dotkne také parkoviště u Domu kultury, kde bude sídlo ředitelství akce. Od od 10. do 14. července bude celé parkoviště uzavřeno, navíc 10. července od 11:00 do 18:00 bude zákaz zastavení v ulici Dukelská a Šmilovského právě v prostoru před kulturním domem.

Poslední omezení se týká Masné ulice, kde bude v době od  od 12. do 14. července úplná uzavírka provozu a také zákaz zastavení.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)