Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Mladá Boleslav: Sportovní areál čeká výrazná proměna

Mladá Boleslav: Sportovní areál čeká výrazná proměna

Město připravuje výraznou proměnu, modernizaci i rozšíření sportovního areálu se skateparkem v tzv. betonárce na Radouči.

Skatepark
7. srpna 2019 - 12:30

Část areálu patří státu a nyní se podařilo dojednat s Úřadem pro zastupování státu ve věch majetkových smlouvu o výpujčce tohoto pozemku, kterou v pondělí 5. srpna schválila rada města.

„Za vstřícnost UZSVM děkujeme. Zatím máme k dispozici předběžnou studii, kterou budeme dále rozpracovávat. Teprve poté bude následovat zpracování projektu. Na něm chceme spolupracovat s firmami, které se profesně na podobné volnočasové areály specializují," řekl náměstek primátora Jiří Bouška. Zároveň město jedná i se zájmovými skupinami, které budou areál pro své činnosti využívat.

 
Součástí nově upraveného areálu má být doplněný a modernizovaný skatepark, který by měl být zčásti i zastřešený. Bude zde i nadále dráha pro RC modely, doplní se prvky pro parkour a další venkovní aktivity včetně například pumptrackové dráhy a podobně.

„Rádi bychom na tento projekt použili nejen peníze města, ale i z Nadačního fondu Škoda Auto. Je to totiž jedna z lokalit, kterou si ve Škodě  vybrali pro zlepšení kvality života v Mladé Boleslavi," řekl náměstek Bouška.

Žádný časový harmonogram pro tuto akci zatím neexistuje, na jeho přípravě a přesném zadání, aby vyhovoval co největšímu počtu uživatelů, bude nutné ještě hodně zapracovat.  

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Mladá Boleslav.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)