Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Mladá Boleslav: Ulice města hlídají smíšené hlídky

Mladá Boleslav: Ulice města hlídají smíšené hlídky

Od 1.října mohou lidé potkat v Mladé Boleslavi poněkud netradiční hlídky.

Ilustrační foto
2. října 2019 - 12:30

Po boku městského strážníka se totiž objeví zaměstnanec bezpečnostní agentury. "Snažíme se zvýšit bezpečí v ulicích našeho města všemi dostupnými způsoby. Jedním z dlouhodobých problémů je nedostatek městských strážníků, práce je to velmi náročná a navíc ne každý uchazeč splňuje přísné podmínky. Proto jsme se rozhodli využít zaměstnance bezpečnostní agentury, což nám de facto umožní zdvojnásobit počet lidí, dohlížejících na pořádek ve městě," vysvětlil tento krok první náměstek primátora Jiří Bouška.

Senioři na Kutnohorsku budou malovat téměř zdarma
 
Jde o pilotní projekt, který bude fungovat do konce kalendářního roku, a poté bude vyhodnocen jeho přínos. "Smíšené hlídky budou fungovat ve všední dny vždy od 7 do 15 a od 15 do 23 hodin. Pokud se nám tento model osvědčí, určitě budeme uvažovat o jeho pokračování," dodal náměstek Bouška.


Pracovníci bezpečnostní agentury budou od městských strážníků snadno rozpoznatelní na první pohled už podle oblečení, nicméně absolvují všechna proškolení tak, aby mohli adekvátně vykonávat tuto činnost včetně například sběru kontaminovaného materiálu (injekční stříkačky atd) či obsloužit přenosný defibrilátor a poskytnout první pomoc.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

Hrad Litice byl založen někdy koncem 13. stol. za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.


(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)