Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Mladá Boleslav: Začala demolice starých garáží

Mladá Boleslav: Začala demolice starých garáží

Mladoboleslavská správa komunikací začala ve středu 9.října s demolicí skupiny polorozpadlých garáží na pozemcích města pod střední průmyslovou školou.

Ve středu začalo bourání starých garáží
10. října 2019 - 12:30

Zároveň musí vyvézt velké množství zde nahromaděných odpadků. Práce by měly skončit ještě v tomto týdnu. Město tak začíná s postupnou revitalizací této zanedbané lokality a likvidací opuštěných staveb, v nichž se zdržovali bezdomovci a jiné nepřizpůsobivé osoby.


Bezdomovci byli v prostoru garáží doslova do poslední chvíle. Na připravovanou demolici byla upozorněna městská policie, která do této lokality opakovaně přicházela na kontroly v úterý odpoledne i v noci na středu a pokaždé zde přítomné osoby vyzvala k opuštění místa a informovala je o chystané demolici.


V úterý v 17 hodin zde strážníci nalezli tři muže a tři ženy (pět Čechů a jeden Slovák). Znovu zde strážníci byli v 18:30 a vyháněli bezdomovce, kteří zde navíc dělali oheň. Při další kontrole zde hlídka našla již jen dvě osoby, ženu české národnosti a muže slovenské národnosti. Naposled zde byli strážníci ve středu v 5:45, dva muže a dvě ženy české národnosti po ověření totožnosti vyzvali, aby místo neprodleně opustili.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:Město Mladá Boleslav)