Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Most v Lysé nad Labem získal titul dopravní stavby roku

Most v Lysé nad Labem získal titul dopravní stavby roku

Na slavnostním Galavečeru v Betlémské kapli převzal v úterý 22. 9. 2020, ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje JUDr. Jiří Holub  ocenění za stavbu/projekt "II/272 Lysá nad Labem, rekonstrukce mostu č. 272-006 přes ČD" v kategorii dálniční a silniční stavby nad 150 mil Kč, za rok 2019.

Rekonstruovaný most v Lysé nad Labem
27. září 2020 - 12:30

Rekonstrukce mostu v Lysé nad Labem získala titul dopravní stavby roku. V podmínkách kraje se jednalo o významnou dopravní stavbu, náročnou na projektovou přípravu projektu, a to včetně splnění podmínek pro přidělení dotace z příslušného fondu EU, náročnou z hlediska technického řešení i organizace výstavby ve vztahu k železniční dopravě.Realizací uvedené investiční akce Středočeského kraje došlo k náhradě původního mostu se stejným šířkovým uspořádáním,  s podpěrami v místě původních podpěr včetně zachování oboustranného jízdního pruhu pro cyklisty. Podpěry mostu v kolejišti jsou dimenzovány i pro mimořádné zatížení vykolejeným vlakem. Technické řešení mj. snižuje počet ložisek a dilatačních závěrů, tj. prvků, které se mj. podílejí velkou měrou na udržovacích  nákladech mostu a tím na omezeních silničního provozu na mostě. Navržený typ dilatačních závěrů snižuje emisi hluku při přejezdu vozidel ve srovnání s původním stavem.

Celková délka rekonstrukce činí 421,27 m. Cena díla po jeho dokončení činila 268,1 milionu korun s DPH. Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)