Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Na benešovském letišti se začali cvičit čínští piloti

Na benešovském letišti se začali cvičit čínští piloti

Prvních 14 pilotů čínské letecké společnosti Sichuan Airlines se začalo školit na Letišti Benešov v letecké škole F AIR.

Ilustrační foto
19.květen 2017 - 12:30

Kontrakt pomáhala dojednat delegace Středočeského kraje pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011) při březnové návštěvě Číny.

Letiště Benešov patří Středočeskému kraji a je jediným mezinárodním letištěm ve středních Čechách. Jak výcvik čínských pilotů probíhá, se přijela hejtmanka podívat 17. května.

„Pro Středočeský kraj je spolupráce letecké školy F AIR a společnosti Sichuan Airlines velkým přínosem, zejména pro rozvoj cestovního ruchu, pro propagaci kraje i při snižování nezaměstnanosti a rozvoji infrastruktury a ochodu v obcích a městech kolem letiště. Jsem ráda, že už i v Číně pochopili, že v Čechách máme výborné školy. Podporujeme tuto spolupráci,“ řekla Jaroslava Pokorná Jermanová po návštěvě letiště.


Letecká škola F AIR navíc 15. května uzavřela v Pekingu se Sichuan Airlines smlouvu o strategickém partnerství. V příštím roce tak naroste počet čínských pilotů cvičených v ČR na 80. Společnost F AIR získala certifikaci pro školení čínských pilotů jako druhá v Evropě.  Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)