Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Na cyklostezce z Příbrami do Bohutína řádil vandal

Na cyklostezce z Příbrami do Bohutína řádil vandal

Vandal svou „sílu“ předvedl na stromech, které byly v říjnu vysazeny podél nové cyklostezky. Hrdinství? Kdepak, jenom ubohost a zbabělost!

Vandalství
6. března 2019 - 12:30

Tupec, ubožák? Nenajdeme zřejmě jiná slova pro osoby, jimž stálo v cestě šest z osmatřiceti vysazených stromů podél cyklostezky vedoucí z Příbrami do Bohutína.

Na jedné straně se financují projekty, které mají obyvatelstvu zjednodušit návrat do přírody, na straně druhé se najdou spoluobčané, kteří nemají za cíl nic jiného než škodit, ničit...

Cyklostezka z Příbrami do Bohutína je společný projekt těchto obcí. Mimo propojení obcí samotných má jít o začátek cyklotrasy vedoucí z našeho města do Brd. Domluva obcí, vyřešení pozemkové situace, zajištění prostředků na vybudování cyklostezky, samotná realizace a poté následující výsadba stromů, které jednou budou příjemným, stinným vymezením trasy. Za tím vším se skrývá práce desítek lidí. Do tohoto počtu musíme započítat také žáky základních škol, kteří se podíleli na výsadbě zmíněných stromů, které měly být připomínkou výročí sta let od založení Československa.

Na provoz záchytky město Příbram dostane 2,5 milionů korun

Práce na budování stezky se povedla. Výsledek udělal radost všem cyklistům a milovníkům procházek, kteří cyklostezku hojně využívají. Nyní je radost pryč, a to pouze kvůli víkendovému řádění vandala či vandalů, kterým padlo za „oběť“ šest stromů.

Vandalismus je nyní v šetření Policie, výše škody se pohybuje téměř na hranici třiceti tisíc korun, a zklamání veřejnosti je veliké. Pokud jste se stali svědky celé události, nebo se zmíněný vandal svým činem pochlubil, prosím, kontaktujte Policie ČR, nebuďme k obdobným činům lhostejní.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)