Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Na rostoucí ceny energií musí kraj reagovat i ve svých školách

Na rostoucí ceny energií musí kraj reagovat i ve svých školách

Na rostoucí ceny energií musí Středočeský kraj reagovat i ve svých školách a školských zařízeních. Radní schválili další úpravu rozpočtu, díky které školy a školská zařízení dostanou navíc dalších celkem 45 milionů korun.

Ilustrační foto
19. září 2022 - 12:30

V původním schváleném rozpočtu na letošní rok se na energie ve školách a školských zařízeních počítalo s částkou 211 milionů korun. Kvůli rostoucím cenám došlo už letos k navýšení o 90,746 mil. Kč. Tato částka se nyní bude navyšovat o dalších 45 milionů.

„Rozdělení finančních prostředků mezi jednotlivé příspěvkové organizace vychází z šetření o cenách za elektrickou energii a zemní plyn pro rok 2022 a následného zpracování údajů Odborem krajského investora. Po této úpravě by tak měly být pokryty tři čtvrtiny celkových vykázaných nákladů organizací. Nárůst cen je enormní, ale jsme schopni se s ním vyrovnat tak, aby žáci a pracovníci ve školách nestrádali, stejně jako děti v dětských domovech, uměleckých školách nebo domech dětí a mládeže,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.  Podle jeho slov je samozřejmě žádoucí, aby se všechny příspěvkové organizace kraje snažily o úsporný přístup a energiemi šetřily.Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%