Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

Na služby sociální rehabilitace rozdělí kraj přes 144 milionů korun

Na služby sociální rehabilitace rozdělí kraj přes 144 milionů korun

Středočeský kraj rozdělí v rámci projektu Podpora vybraných služeb přes 144 milionů korun mezi 22 poskytovatelů služeb sociální rehabilitace.

Ilustrační foto
23. ledna 2023 - 12:30

Program je z větší části financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost Plus, zbylých 10 % činí podíl Středočeského kraje.

Cílem a posláním služeb sociální rehabilitace je prevence sociálního vyloučení osob se zdravotním postižením a příprava na samostatný život ve společnosti. Komu jsou služby sociální prevence vysvětluje radní pro oblast sociálních věcí Martin Hrabánek: „Jde zejména o osoby se zdravotním postižením či duševním onemocněním, osoby pečující o malé děti, rodiny nebo osoby v nepříznivé sociální situaci. Je určena také na pomoc seniorům nebo například obětem trestné činnosti. Pracovníci sociálních služeb pro klienty zajišťují zejména nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnost a další činnosti vedoucí k sociálnímu začlenění.“

Na poskytování sociálních služeb rozdělí kraj 2,7 miliardy

Sběr žádostí o poskytnutí dotace probíhal od konce října do začátku listopadu v loňském roce. Krajský úřad obdržel celkem 23 žádostí. Protože jeden z poskytovatelů ukončil svou činnost, byly finanční prostředky nakonec rozděleny mezi 22 žadatelů. Mezi úspěšné žadatele patří například nestátní nezisková organizace poskytující sociální služby dlouhodobě vážně duševně nemocným FOKUS Mladá Boleslav, která na služby sociální rehabilitace obdrží necelých 44 milionů korun. Dalšími příjemci dotací jsou organizace Fokus Praha s částkou 34 milionů či berounský Lomikámen s částkou 10 milionů korun.

Finální schválení rozdělení dotace je na krajském zastupitelstvu.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
80%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%