Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Nabitý začátek února i kalamitní stav v Kladně

Nabitý začátek února i kalamitní stav v Kladně

Začátek února připravil strážníkům Městské policie Kladno pěkně nabitý víkend. V první řadě opět nezklamal alkohol.

"Porouchaná" dodávka
5. února 2019 - 12:30

Ve večerních hodinách bylo ženským hlasem oznámeno na linku 156 pospávání opilé ženy v prostorách nádraží Českých drah v ulici Milady Horákové. Když na místo hlídka dorazila, spatřila ležící ženu, která není schopná vlastního jednání. Vzhledem k výsledku dechové zkoušky, který byl značně vysoký, hlídka nařídila převoz do Oblastní nemocnice Kladno k dalšímu vyšetření.

Tato žena nebyla jediná, která se uvedla o víkendu do stavu silné podnapilosti. Tentokrát byla hlídka vyslána do obchodního centra Central, kde žena vykazovala stejné známky neschopnosti samostatné chůze a pokálení. Strážníci na místo přivolali sanitu, která ženu převezla na Interní oddělní.

Další incident, který doprovázel alkohol, se odehrál v Českém červeném kříži Kladno v rámci opatření Teplé židle, která ulehčuje přežití zimních měsíců lidem bez domova. Podmínkou je ale absence alkoholu a drog. Při kontrolní činnosti je zjišťován stav osob, využívající tuto pomoc. Strážníci přijali stížnost pracovníka organizace na dva bezdomovce, kteří se hádají a nechtějí se uklidnit. Hlídka provedla dechovou zkoušku u jedné osoby s negativním výsledkem, druhá osoba se odmítla podrobit, přestože jevila známky podnapilosti. Z objektu ČČK byla strážníky vykázána.

I přes vyhlášení kalamitního stavu v podobě sněhové nadílky na území města Kladna neodradilo zloděje vyrazit do terénu. Dva muži středního věku podcenili vybavenost Městské policie Kladno. Pult centralizované ochrany oznamuje narušení objektu Sletiště, vzápětí Městský kamerový dohlížecí systém zaznamenává muže, který odchází z areálu a míří do ulice F. Kloze. Muž měl na sobě tmavé oblečení a velkou sportovní tašku. Dále byl zjištěn pohyb druhého muže v hnědé bundě, oba muži mířili k zimnímu stadiónu. Dle popisu oba muže hlídka zadržela. Strážníci následně prověřili a zajistili narušený objekt. Bez použití donucovacích prostředků byli oba muži předáni k dořešení trestného činu vloupáním Policii České republiky.

Ke konci víkendu hlídky strážníků Městské policie Kladno vyjížděli na pomoc lidem, zapadlých ve sněhu a nejednalo se jenom o auta. Strážnici přijali oznámení o zapadlém vozíčkáři, když se dostavili na místo, ve sněhu zbyly pouze vyjeté koleje k nejbližší světelné křižovatce.









Nedělní služba byla pro strážníky převážně sněhová. Město se neobešlo bez zimní údržby a tak hlídky zajištovaly usměrňovaní provozu na hlavních komunikacích, vedoucích Kladnem. Uvízlé auto v křižovatce nebylo nic neobvyklého, ale když strážník přes Městský kamerový systém zjistil, že vozidlo má zapnutá výstražná světla, okolo vozidla není žádný pohyb, bylo jasné, že se nejedná o stav, způsobený přírodními podmínky. Vozidlo stálo v křižovatce a znemožňovalo průjezd ostatním autům. Na místo byla vyslána hlídka, která zjistila, že vozidlo není označené jak vzkazem o tom, že je nepojízdné, tak ani výstražným trojúhelníkem.

Strážníci zjistili, že provozovatel je firma. Byl dohledán kontakt na dispečera firmy, který hlídce sdělil, kdo vozidlo řídí. Další záhadou byl fakt, že dispečer ale žádnou závadu hlášenou neměl a nemůže se řidiči dovolat. Řidič byl přesto hlídkou dohledán v místě bydliště. Muž komunikoval pouze přes domovní zvonek. Strážníkům sdělil, že příčina je závada na převodovce, vozidlo je tedy nepojízdné. Muž dále uvedl, že má objednaný odtah a tak si šel lehnout. Zanedlouho se k vozidlu dostavili i s klíčky od vozidla pracovníci firmy, kteří následně zjistili, že vozidlo nemá žádnou závadu, ale pouze došla nafta. Kolegům řidiče nezbývalo nic jiného než dojít s kanystrem do nedaleké čerpací stanice pro palivo. Snad si muž vezme ponaučení, že je lepší se nejdříve ujistit, o co se jedná, než si ušít z ostudy kabát.

Středočeskénovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby Městské policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mpkladno)