Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Nadace Křižovatka dostala 25 monitorů dechu

Nadace Křižovatka dostala 25 monitorů dechu

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) věnovala monitory dechu Nadaci Křižovatka. Převzala je od ní regionální manažerka nadace pro Střední Čechy Miloslava Stibůrková.

Monitory dechu
30. listopadu 2018 - 12:30

„Ze středočeského fondu hejtmanky jsme věnovali na pořízení dvaceti pěti monitorů dechu celkem 50 tisíc korun. Monitory dechu byly rozděleny pro novorozenecká a dětská oddělení v Oblastní nemocnici Příbram, Masarykově nemocnici v Rakovníku, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a Městské nemocnici Čáslav. Jsem ráda, že tím můžeme přispět k rozšíření povědomí o Syndromu náhlého úmrtí kojenců,“ řekla hejtmanka.

Nadace Křižovatka od svého založení v roce 1995 šíří jako jediná v České republice povědomí o Syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhají vybavit české nemocnice a porodnice monitorem dechu Babysense II, který je registrovaný u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.

Seniorská obálka pomůže seniorům ve chvíli nouze

Tento monitor hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe (bezdeší) a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě vychýlení okamžitě spustí alarm, který upozorní na problém. Za více než 20 let své existence dodala nadace 7 tisíc monitorů dechu v celkové hodnotě 30 milionů korun. Proto vznikl i projekt „Maminko, dýchám“, jehož cílem je vybavit monitorem dechu všechny postýlky pro novorozence a kojence v nemocnicích. Tento monitor si může maminka při odchodu z nemocnice vypůjčit, aby mohla i doma usnout s klidným vědomím. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)