Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Nádoby na jedlé tuky a oleje nově také v ulicích města

Nádoby na jedlé tuky a oleje nově také v ulicích města

Přepálené tuky a oleje z našich kuchyní nepatří do výlevky, kde ovšem často končí a velmi komplikují provoz čističky odpadních vod.

Nádoba na jedlé tuky
4. března 2021 - 12:30

Doposud mohli občané města ukládat tento „odpad“ do sběrných nádob v areálu Technických služeb a sběrného dvora. Nyní je přístup k odpadovým nádobám jednodušší, jsou totiž přímo v ulicích města.

„Pozorní občané si jistě všimli, že se v některých lokalitách města objevily nové uzamčené popelnice. Jejich určení je jasné, patří do nich použité jedlé tuky a oleje z našich domácností. Tímto krokem chceme občanům zjednodušit likvidaci použitého kuchyňského oleje, který by v žádném případě neměl končit v kanalizaci a poté v čistírně odpadních vod,“ říká k potřebě bezpečného ukládání této komodity starosta Jan Konvalinka.

Online jednání krizového štábu ORP Příbram

Hnědé uzamykatelné nádoby jsou nově umístěny na stanovištích tříděného odpadu v následujících lokalitách:
  • Brodská (u Fialky)
  • Osvobození (za lékárnou)
  • Slunná (zastávka MHD)
  • Nádvoří Msgre. Korejse (u garáží)
  • Školní
  • Kamenná

I nadále samozřejmě můžete tento druh odpadu ukládat také v areálu Technických služeb Příbram či ve sběrném dvoře. Do zmíněných odpadových nádob patří pouze jedlé tuky a oleje, nikoliv technické oleje, maziva a kapaliny. Olej je možné ukládat v řádně uzavřených nádobách, ideálně v PET lahvích.

Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:měú)