Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Nedaleko Karlštejna vzniklo multifunkční hřiště

Nedaleko Karlštejna vzniklo multifunkční hřiště

Velký důvod k radosti mají fotbalisté, volejbalisté a nohejbalisté, ale i další sportuchtiví obyvatelé Bubovic na Berounsku.

Nové sportoviště v Bubovicích
3. července 2018 - 12:30

V obci nedaleko hradu Karlštejn bylo totiž v pátek 29. června pro všechny zpřístupněno nové multifunkční Oranžové hřiště na míčové hry, na jehož realizaci přispěla obci Nadace ČEZ rovným půlmilionem korun. Stredoceskenovinky.cz o tom informoval mluvčí společnosti ČEZ pro severní a střední Čechy Ota Schnepp.

Po symbolickém přestřižení pásky se na hřišti odehrál vůbec první fotbalový zápas 2x10 minut mezi místními fotbalisty a volejbalisty. Poté ještě následovala odveta stejných družstev ve volejbale a večerní rautové pohoštění pro všechny, co si nenechali slavnostní zprovoznění hřiště ujít.

„V naší obci žije řada amatérských sportovních nadšenců, kteří si již delší čas přáli, mít nové hřiště. Na jeho absenci také v minulosti ztroskotala snaha vytvořit i dětské týmy a rozšířit tak volnočasové aktivity nejen pro děti a mládež z Bubovic, ale i okolních vesnic. Proto jsme zažádali o grant u Nadace ČEZ a jsme velice rádi, že jsme uspěli,“ říká Petra Vaňková, starostka Bubovic.


Multifunkční sportoviště s umělým povrchem má nalajnovaná hřiště pro tenis, volejbal, nohejbal, basketbal a malou kopanou. Je kompletně oploceno a má uzamykatelnou bránu. Klíče jsou k dispozici u správce, který bydlí v domě oproti hřišti. „Kromě otevírání hřiště bude mít pochopitelně na starost i jeho pravidelnou údržbu, úklid a případné drobné opravy,“ dodává starostka s tím, že v letních měsících bude sportoviště veřejnosti přístupno od 8 do 22 a v zimě od 8 do 20 hodin. Rovněž kvitovala finanční pomoc Nadace ČEZ. „Získali jsme tak prakticky třetinu potřebných finančních prostředků, bez ní bychom to nezvládli.“

Oranžové hřiště v Bubovicích je již 56. realizované ve středních Čechách od roku 2003 za celkem 40.964.952 koruny.

„Prostřednictvím grantového programu Oranžové hřiště pomáháme obcím a městským částem financovat výstavbu a rekonstrukce venkovních hřišť již od roku 2003. Mají přitom mnoho podob. Nejčastěji vznikají  dětská, sportovní a multifukční hřiště v blízkosti mateřských a základních škol. Každé je trochu jiné, šité na míru pro ty, kdo na nich aktivně tráví čas. Jsme rádi, že v Bubovicích se jedná o obecní sportoviště, které bude sloužit všem, hlavně pak dětem a mládeži.  Držíme jim palce, aby pro ně vzniklo co nejvíce vyloženě dětských družstev zaměřených na míčové hry. Třeba jednou o nich ještě uslyšíme, ať už jako o kvalitních týmech vyšších soutěží či nadějných jednotlivcích, kteří pocházejí právě z Bubovic,“ uzavírá Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: ČEZ)