Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Neurologické oddělení nemocnice získalo ocenění

Neurologické oddělení nemocnice získalo ocenění

Neurologické oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice získalo ocenění ESO Angels – ocenění za kvalitu péče o pacienta s mozkovou příhodou.

Operace-ilustrační foto
24. srpna 2019 - 12:30

Cílem tohoto programu je zvýšit počet pacientů léčených v nemocnicích s iktovými centry a optimalizovat kvalitu léčby ve všech existujících iktových centrech. Všechny nemocnice, tedy i ta mladoboleslavská, mají jasný cíl: zlepšit kvalitu léčby každého pacienta s mozkovou příhodou.


„V rámci tohoto ocenění se hodnotí celkové výstupy – tedy klinická data a samozřejmě vybavení pracoviště. Současně se hodnotí, jak spolupracujeme se světovými registry. Velmi si tohoto ocenění vážíme, protože je to ocenění rychlosti péče o naše pacienty,“ uvedl primář neurologického oddělení Martin Koutný.

Jedná se o evropské databáze, ve kterých se hodnotí jednotlivá pracoviště na základě dostupných údajů: hodnotí se počet trombolyzovaných pacientů z celkového počtu pacientů s mozkovou příhodou, doba, za kterou po příjezdu do nemocnice je pacientovi podán lék, nebo jestli jsou všichni tito pacienti vyšetřováni na poruchy polykání a příjmu potravy ihned po přijetí do nemocnice.

Za první pololetí roku 2019 v Klaudiánově nemocnici na neurologickém oddělení proběhlo již 48 intravenózních trombolýz u pacientů s mozkovou příhodou. „Statisticky je jasné, že čím dříve se pacient začne léčit, tím má větší pravděpodobnost, že bude opět zcela v pořádku. Každá hodina od příhody znamená průměrně tři měsíce života. To znamená, někomu se to ve čtyři hodiny stane, přivezou ho v sedm a on už má skoro tři hodiny za sebou a přišel statisticky skoro o rok svého života,“ vysvětluje primář Koutný.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavské radnice.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)