Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Nová publikace získala ocenění na soutěžní přehlídce TURISTPROPAG

Nová publikace získala ocenění na soutěžní přehlídce TURISTPROPAG

Nová publikace Středočeského kraje s názvem „Věda a umění hrou, cesty za poznáním a zážitky“ získala ocenění na soutěžní přehlídce TURISTPROPAG.

Z titulní strany brožury
20. června 2020 - 12:30

Nově vydaná publikace Středočeského kraje s názvem „Věda a umění hrou, cesty za poznáním a zážitky“ získala ocenění na soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG o „Turistickou informaci roku 2020“ a „Zpravodaj roku 2020“. 

Publikace „Věda a umění hrou, cesty za poznáním a zážitky“ se dokázala prosadit v konkurenci ostatních obcí, měst, krajů, soukromých a dalších vydavatelů a získala zvláštní cenu odborné poroty,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s tím, že práce jejích tvůrců zaslouží poděkování.

Do soutěže TURISTPROPAG se letos přihlásilo 90 subjektů a 189 materiálů. Průvodce představuje zajímavé tipy na výlety (nejen) ve Středočeském kraji se zaměřením na vědu, techniku, umění, řemesla a rozvoj kreativity. Publikace je určena vedle běžných turistů a návštěvníků i aktivním rodičům, prarodičům, zájmovým skupinám, školám a školkám.

Představené instituce kromě běžného programu často nabízejí i atraktivní vzdělávací programy vedené zkušenými lektory a přizpůsobené věku jejich návštěvníků. Od těch nejmenších dětí až po žáky a studenty základních a středních škol, či dospělé. Vzdělávací programy vhodně doplňují Rámcové vzdělávací plány, takže je možné jimi oživit a zpestřit běžnou výuku, a jsou skvělým tipem na výlety pro školy a školky. Doplňkově jsou uvedeny i samostatné kapitoly věnované vědeckým a výzkumným organizacím ve Středočeském kraji, dalším užitečným odkazům, vybraným tipům na výlety v Praze i v ostatních krajích České republiky.


Publikace je vydaná v tištěné i elektronické podobě. V tištěné podobě bude distribuována mj. prostřednictvím představených institucí, informačních center a knihoven. V elektronické podobě je publikace zveřejněna na webových stránkách Středočeského kraje.

Slavnostní vyhlášení výsledků V. ročníku soutěžní přehlídky TURISTPROPAG proběhlo ve čtvrtek 18. června v rámci výstavy – REGIONY, ZEMĚDĚLEC, VENKOVSKÁ TURISTIKA a KEMPOVÁNÍ na výstavišti v Lysé nad Labem.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto z titulní strany brožury kú.)