Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Novák Fest – adrenalin, věda, sport, umění…

Novák Fest – adrenalin, věda, sport, umění…

I v letošním roce se v příbramském areálu Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny – Novák Fest. Chybět nebude adrenalin, umění, věda ani sport. Přesvědčit se o tom budete moci 16.června.

Z minulého ročníku
9. května 2019 - 12:30

V minulosti byly letní akce na Nováku zaměřené různě – Den sportu, Family Fest. Letošní Novák Fest potěší jistě každého, bez ohledu na vyhraněné zájmy tak, jak slibuje podtitul – Hýbeme se, tvoříme a zkoušíme.

V neděli 16. června se areál Nového rybníka rozdělí do zón. V čase od 10 do 18 hodin budou připraveny: Adrenalin zóna, Vědecká zóna, Sportovní zóna, Art zóna, Zóna pro nejmenší v letním kině či Skatepark. Pro návštěvníky to znamená, že si budou moci vyzkoušet například simulátor stavu beztíže, v mobilním planetáriu nahlédnout ze Země do vesmíru nebo se zapojit do vědeckých pokusů. Aktivit je připravena skutečně celá řada.

Kromě uvedených zón, kde bude probíhat zajímavý program, se mohou návštěvníci těšit také na bohatou nabídku občerstvení, minigolf, in-line dráhu, mini ZOO, chill out zónu, Festival regionálních minipivovarů a řadu vystoupení na kamenném podiu.„Akce v minulých letech, jako byly Family Fest nebo Den sportu, se ohromně vydařily. Předpokládám, že i letošní Fest se ponese v duchu velké návštěvnosti. Program je bohatý a pestrý. Na své si přijdou všichni návštěvníci,“  zve na Novák Fest místostarosta Jan Konvalinka.

„S ohledem na očekávanou návštěvnost se v tento den bude řešit také dopravní omezení. Stejně jako v minulých letech dojde k částečnému dopravnímu omezení v ulici Milínská (od kruhového objezdu), kdy ulice bude v tento den pouze jednosměrná a bude sloužit jako parkoviště," upozorňuje Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)