Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Nové trasy autobusů povedou přes Nymburk

Nové trasy autobusů povedou přes Nymburk

Ke konci března se Pražská integrovaná doprava rozšíří do oblasti Nymburska. Největší změny zaznamená právě Nymburk, který se po Lysé nad Labem, Milovicích a Čelákovicích také připojí k Pražské integrované dopravě, která nahradí městskou dopravu ve městě.

Ilustrační foto
15.únor 2017 - 08:30

 „Věříme, že nové autobusové linky usnadní dopravu občanům Nymburka i přilehlých obcí po městě a po okolí. Cílem je přivést lidi k většímu využívání autobusů při pohybu po městě a omezit tak provoz aut v centru města. Změnou dojde k posílení linek v odpoledních i večerních hodinách, takže bude jednodušší cestování od vlaků na sídliště nebo na Zálabí,“ informoval starosta PhDr. Pavel Fojtík.

Plánovaný termín změn je od neděle 26. 3. 2017 kdy dojde k rozšíření Pražské integrované dopravy konkrétně do oblasti mezi Poděbrady, Nymburkem, Vlkavou, Pečkami, Sadskou, Milovicemi a Lysou nad Labem. Nová linka PID vyjede také přes Loučeň do Seletic. Zavedeno bude 7 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 4 stávajících linek PID. Ty nahradí 14 stávajících linek Středočeské integrované dopravy včetně městské dopravy v Nymburce. Nově bude do systému PID zapojeno město Nymburk, kde se lidé dočkají přehlednějších názvů zastávek, to znamená, že například původní zastávka Drupol bude mít takový název, který je volen podle přilehlé ulice a jasně napoví cestujícímu, kde vystupuje.

V centru města Nymburka se chystá regulace dopravy

Dopravcem nových linek PID budou Okresní autobusová doprava Kolín a ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY. Jízdní řády linek se aktuálně dokončují a budou v předstihu zveřejněny. V první polovině března se předpokládá vydání informačních brožur s jízdními řády, mapou a informacemi o jízdném

Podrobné informace o změnách linek, tarifní informace, jízdné a mapu nově integrované oblasti najdete na webových stránkách Pražské integrované dopravy: Uvedl pro Stredoceskenovinky.cz Mgr. Petr Černohous, DiS. , tiskový mluvčí MěÚ Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:ropid)