Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Novou Dacii Dokker bude využívat domov pro seniory v Neratovicích

Novou Dacii Dokker bude využívat domov pro seniory v Neratovicích

Již šestý sociální automobil získali v Neratovicích. Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domu Kněžny Emmy.

Dacia Dokker pro domov pro seniory
7. května 2019 - 12:30

Slavnostní předání automobilu proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Zařízení, které poskytuje domov pro seniory a řadu sociálních služeb, obdrželo svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Domov pro seniory získal v celkovém pořadí již 767. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo pro dobré účely v Neratovicích předáno už šesté vozidlo.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohu získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 37 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil: Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 760 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Stredoceskenovinky.cz informovala Šárka Nosková z EPIC Public relations s.r.o.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:epic pr)