Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Nymburk chystá propojení levobřežní cyklostezky přes Staré Labe

Nymburk chystá propojení levobřežní cyklostezky přes Staré Labe

Již několik let je plánována výstavba stezky pro pěší i cyklisty podél levého břehu Labe. Město Nymburk chystá bezpečné propojení levobřežní cyklostezky přes Staré Labe.

Propojení levobřežní cyklostezky přes Staré Labe
15. listopadu 2023 - 12:30

Nově bude vyřešeno nebezpečné přecházení frekventované silnice a také se propojí stávající úseky Labské stezky. Město na tuto akci chce využít dotační výzvu.

„Z hlediska charakteru provozu je navrhovaná trasa rozdělena do několika úseků, kdeve spolupráci s odborem investic byla podána žádost o dotační prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu – Infrastruktura pro cyklistickou dopravu. Celkové náklady se očekávají ve výši 25 mil. Kč a z toho 15 mil. dotace. V tuto chvíli se připravuje výběrové řízení na zhotovitele,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek.

V současné době to nejen cyklisté nemají v blízkosti restaurace U Kocoura vůbec snadné, neboť přecházet s kolem velmi frekventovanou silnici je někdy velmi nebezpečné, může dojít k dopravní nehodě a zranění. Trasa nové stezky je částečně vedena po stávajících komunikacích a z části se jedná o zcela novou stezku.

„Nejzásadnější je první úsek, který povede od Hrabalova posezení podél Labe po stávající asfaltové komunikaci a po břehu za budovou truhlářství. Dále povede pod kamenný most přes Labe, kde Staré Labe překoná cyklostezka novou lávkou o délce 13,5 m. Tímto se pěší a cyklisté vyhnou nebezpečnému a pro cyklisty nepohodlnému přechodu Kolínské ulice,“ uvedl místostarosta Bořek Černý.Za kamenným mostem nová cyklostezka bude pokračovat přímo podél břehu Labe až k panelovému parkovišti u plavební komory, kde bude první úsek ukončen. V dalších fázích dojde k napojení cyklostezky na stávající asfaltovou komunikaci, která vede okolo hotelu Ostrov až k místu stávající lávky přes plavební komoru. V dalším úseku bude pokračovat stezka po břehu Labe podél kurtů až k letní sokolovně a dále po stávající komunikaci kolem sportovního centra. Poslední část, která projde úpravou, vede od tenisu až na hranici k.ú. Nymburka a Kovanic.

Stredoceskenovinky.cz informovala Bc. Marta Svobodová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:měú)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%