Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Nymburk chystá rekonstrukci zimního stadionu

Nymburk chystá rekonstrukci zimního stadionu

Město Nymburk připravuje na základě rozhodnutí zastupitelstva rekonstrukci zimního stadionu, který v loňském roce převzalo do vlastnictví. Zároveň se zavázalo k rekonstrukci chátrajícího objektu. Radní zvolili financování a realizaci formou PPP projektu.

Zimní stadion
25. ledna 2023 - 12:30
 
„Máme vytvořenou pohledovou studii, která koncepčně řeší využití jednotlivých i dosud nevyužitých prostor stadionu. Nyní jsme zadali dopracování této studie do úrovně Design and Build tak, aby byla připravena pro následné zadání výběrového řízení,“ vysvětlil starosta Ing. Tomáš Mach, Ph.D.

„Pro rekonstrukci zimního stadionu volíme vhodnou formu PPP projektu, kdy uzavřeme koncesní smlouvu na projekční práce, zhotovitele a provozovatele s jedním subjektem. Neprodleně po dokončení příprav potřebných podkladů do úrovně Design and Build vypíšeme veřejnou soutěž, předpokládáme letos na jaře,“ upřesnil starosta.

Jak bylo již vloni avizováno, v letošním roce uskutečníme samotnou soutěž a firma následně projekční přípravy na rekonstrukci. Aktuálně se připravuje koncesní smlouva, která naváže na studii proveditelnosti. Podle studie proveditelnosti bude soutěžen dodavatel služby PPP projekt. Tato služba zjednodušeně spočívá v předfinancování a přípravě projektu soukromým investorem, přičemž město bude následně splácet investici. Vybraný dodavatel vyhotoví a zajistí projektovou dokumentaci na základě studie proveditelnosti. Ta musí být velmi podrobná, aby již řešila například konkrétní podobu vybavení. Dále projekt zrealizuje a po rekonstrukci zimního stadionu jej bude provozovat.

Pro Nymburáky se provoz zimního stadionu nemění. Až do zahájení samotné rekonstrukce zůstane po dohodě s městem stávající provozovatel. Podle časového odhadu bychom měli znát vítěze soutěže ještě letos a rekonstrukci zahájit v příštím roce.

Město Nymburk se s převodem stadionu za symbolickou cenu zavázalo, že umožní bezplatné užívání ledové plochy sportovnímu oddílu HC Nymburský lev v daném rozsahu. Vedení města není lhostejné, kde budou sportovní oddíly bruslit během samotné rekonstrukce. Z průběžných jednání se zástupci HC Nymburský lev vyplývají varianty řešení náhradní ledové plochy pro tréninkové účely na jednu sezónu, o kterých budou nadále jednat. Jako ideální místo v rámci Nymburka se zatím jeví plocha v areálu na Vesláku.

Nymburk podpoří kulturu, sport a společenské akce

Město doposud dotovalo údržbu a provoz zimního stadionu. Nově bude tyto náklady hradit subjekt, s nímž město podepíše koncesní smlouvu. Výhodou PPP projektu má být také rychlejší postup příprav pro realizaci.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí pro Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
62%