Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Nymburk: Další dvě hradební věže dostanou nové šindelové střechy

Nymburk: Další dvě hradební věže dostanou nové šindelové střechy

Ilustrační foto
14. září 2023 - 12:30

Nymburské hradby jsou symbolem města, a to o ně řádně pečuje. V loňském roce nechala radnice opravit dvě věže, které jsou součástí vyhlídky, a nyní jsou na řadě další dvě. Stejně jako u předchozích dvou budou práce spočívat ve výměně střešní krytiny a prověření konstrukce krovu.

„Současná střešní krytina z řezaného smrkového šindele se již rozpadá, a proto jsme přistoupili k její výměně. Stejně jako již opravené dvě věže dostanou i tyto novou střechu z odolnějšího ručně štípaného modřínového šindele, který se vyznačuje mnohem delší životností. Dojde také na opravu či výměnu poškozených částí krovu a revizi cimbuří mezi věžemi,“ upřesnila místostarostka Stanislava Tichá.

Zhotovitelem je společnost Amika first, a cena díla je 1,6 milionu korun. Zahájení prací se předpokládá v polovině září a termín dokončení je nejpozději do 30. listopadu 2023.Středověké hradby jsou symbolem města a kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu nemovitých kulturních památek ČR. Dokončeny byly kolem roku 1337 a jejich podoba se během staletí proměňovala. Nejvýrazněji počátkem 20. století, kdy romantizující rekonstrukci dochované části městského opevnění provedl architekt Ludvík Lábler.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk, šéfredaktor Nymburského zpravodaje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%