Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Nymburk je o krok blíž k rekonstrukci zimního stadionu

Nymburk je o krok blíž k rekonstrukci zimního stadionu

V opravených prostorech je počítáno se zázemím jak pro hokejový klub HC Nymburský lev, který vloni předal stadion městu, tak pro Krasobruslařský klub Nymburk, který také doposud využívá zázemí tohoto domovského stadionu.

Vizualizace zimního stadionu
27. března 2023 - 12:30

Zastupitelé města schválili vypsání koncesního řízení na rekonstrukci zimního stadionu v Nymburce (ZSN) pod názvem „Koncese – Projektování, rekonstrukce a provozování zimního stadionu ve městě Nymburk“. Zároveň pověřili Radu města Nymburk zajištěním vyhlášení tohoto koncesního řízení.

„Od loňského roku, kdy jsme převzali zanedbaný zimní stadion do majetku města, jsme uskutečnili řadu jednání a příprav. Aktuálním krokem je vypracování zadávací dokumentace na základě studie, kterou máme k dispozici, a následně vypsání výběrového řízení na projektování, rekonstrukci a provoz Zimního stadionu Nymburk. Tato akce by mohla být částečně hrazena z dotace poskytnuté ze strany Národní sportovní agentury, o jejíž získání budeme usilovat,“ popsal starosta Ing. Tomáš Mach, Ph.D.

Poté co rada města schválí zadávací dokumentaci, bude vypsáno výběrové řízení. Předmětem veřejné zakázky bude vytvoření příslušných stupňů projektové dokumentace pro účely rekonstrukce ZSN, inženýrská činnost související s touto rekonstrukcí, samotná rekonstrukce a následný provoz ZSN včetně provozu parkoviště. Zadání koncesního řízení bude zahrnovat také řešení využití fotovoltaiky. V opravených prostorech počítáme se zázemím jak pro hokejový klub HC Nymburský lev, který vloni předal stadion městu, tak pro Krasobruslařský klub Nymburk, který také doposud využívá zázemí tohoto domovského stadionu.

Nymburk: Začala modernizace učebny přírodních věd na ZŠ Letců

Předpokládaná hodnota stavebních prací obsažených ve veřejné zakázce bude kolem 200 milionů korun bez DPH. Předpokládaný termín zahájení spolupráce s koncesionářem je září letošního roku, kdy by měla začít vznikat projektová dokumentace. Předpokládané dokončení rekonstrukce je v roce 2025.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%