Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Nymburk podpoří kulturu, sport a společenské akce

Nymburk podpoří kulturu, sport a společenské akce

Grantovým programem opět podpoříme kulturu, sport a společenské akce v roce 2023.

Nymburk radnice
2. prosince 2022 - 12:30

Rada města v prosinci schválila první kolo Grantového programu v oblasti kultury, sportu a společenského života města Nymburka v roce 2023. Na podporu akcí pořádaných v první polovině roku je v rozpočtu města vyčleněna částka 700 tisíc korun.

„Chceme, aby to v Nymburce žilo. A tak kromě akcí pořádaných městem a Nymburským kulturním centrem opět vyčleníme část financí z rozpočtu města na podporu i jiných pořadatelů, kteří obohacují veřejný život v Nymburce svými akcemi,“ uvedla místostarostka Stanislava Tichá a dodala: „Pokud plánujete uspořádat kulturní, sportovní nebo společenskou akci, využijte možnosti zažádat si o příspěvek z rozpočtu města. Grantová aplikace pro přijímání žádostí bude zpřístupněna na webu města od 1. do 31. ledna."

Posláním grantového programu je podpora aktivnějšího zapojení občanů, spolků a sdružení z města Nymburka v oblastech kultury, sportu, volnočasových aktivit a společenského života. Program je zaměřen na zkvalitnění života občanů, zlepšení prostředí, reprezentaci města a posilování sounáležitosti obyvatel k místu, které je nejen bydlištěm, ale především domovem.

Grantová pravidla například stanovují maximální výši požadovaných a již poskytnutých grantů v daném kalendářním roce do 150 tisíc korun na jednoho žadatele. Žadatel musí být zároveň organizátor akce.Při posouzení žádostí přihlížíme mimo jiné k počtu účastníků akce, k její tradici či přínosu pro reprezentaci města. Záleží také na přiměřenosti požadované částky. Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí pro Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%