Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Nymburk: Přístavní slavnost a posvícení nabídnou bohatý program

Nymburk: Přístavní slavnost a posvícení nabídnou bohatý program

Přístavní slavnosti i Nymburský jarmark a posvícení mají již hotový program. Město ve spolupráci s Nymburským kulturním centrem připravilo zajímavý program na obě akce, kde si zajisté každý přijde na své.

Z minulých ročníků
8. července 2017 - 12:30

„Posvícení a Přístavní slavnosti jsou bezpochyby události, které svým významem překračují hranice města. Je proto nutné program připravovat s několikaměsíčním předstihem a pečlivě vybírat jednotlivé interprety. Jsem přesvědčen, že se paní ředitelce Nymburského kulturního centra Ivetě Zenklové podařilo sestavit takový program, že si v něm každý najde svůj oblíbený žánr. Přístavní slavnosti jsou nově cíleny zejména na mladší publikum, Posvícení se zase snaží rozšiřovat záběr o výtvarnou a divadelní scénu,“ informoval starosta PhDr. Pavel Fojtík.

Rada města Nymburk schválila na svém zasedání dne 13.června programové a organizační zajištění Přístavní slavnosti i Nymburského jarmarku a posvícení 2017.

XIV. ročník Přístavní slavnosti se bude konat v sobotu 5. srpna 2017 v Parku Pod Hradbami a v rozpočtu města je na ní počítáno s maximální částkou 280 000 Kč (v loňském roce 250 000 Kč). Přístavní slavnost jako loňský rok zahrnuje dopolední část věnovaná dětem a koncertní program pro všechny. V části programu pro děti jsou připraveny dětské písně v podání Karolíny Kamberské a hudební skupiny Pískomil se vrací.

Součástí akce bude i doprovodný program pro děti od Centra pro všechny. Od 12.45 hodin začne druhá část - koncertní program v rámci kterého vystoupí sedm hudebních skupin (Ille, Payanoia, Places, Aivn's nakes trio, Vanua 2, Poletíme? a Klára and the pop).


Nymburský jarmark a posvícení se bude konat tradičně první zářijový víkend tedy v sobotu 2. a v neděli 3. září 2017. Jarmark s kulturním programem se bude konat v sobotu od 9 do 19 hodin Na Rejdišti. Posvícení se bude konat v sobotu po celý den. Sobotní program akce je rozdělen do několika částí. Po zahájení bude následovat pohádka pro děti v podání Divadelního spolku Hálek Nymburk. Poté budou následovat vystoupení jednotlivých zpěváků a kapel (Tomáš Kočko, The Cupcake Collective, Crossband, Lipno, Lua, Ivan Hlas trio, Michal Pavlíček trio, Aneta Langerová).

Na Kostelním náměstí bude k dispozici divadelní scéna a na Palackého třídě výtvarná scéna; v obou budou zastoupeni místní umělci. Po skončení venkovního programu proběhne stejně jako loňský rok od 20 hodin Posvícenská zábava s kapelou Trioda v Obecním domě.

V rozpočtu města je na Nymburský jarmark a posvícení vyčleněna maximální částka 500.000 Kč (v loňském roce 450.000 Kč). Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS.tiskový mluvčí Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)