Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Nymburk rozšíří stanoviště na tříděný odpad

Nymburk rozšíří stanoviště na tříděný odpad

Rada města Nymburk na svém posledním zasedání schválila rozšíření stanovišť kontejnerů na tříděný odpad. Jedná se o navýšení celkem 20 stanovišť na různých lokalitách po městě.

Ilustrační foto
5. března 2018 - 12:30

Rozšíření stanovišť na tříděný odpad bude vést k lepší optimalizaci svozu tříděného odpadu. Zahušťování sítě sběrných míst na vytipovaných místech je jedním z cílů, ke kterým se město zavázalo v plánu odpadového hospodářství. Na základě odborných vyhodnocení a také dle požadavku občanů se počet míst rozšíří o 20 nových stanovišť, která přibydou k současným 49 místům. Cílem je ještě více zkrátit docházkovou vzdálenost a tím zvýšit dostupnost kontejnerů na tříděný odpad pro občany v Nymburce.

Kostel Povýšení sv.Kříže je dominantou obce Mečeříž

„Jestliže to myslíme se tříděním odpadů vážně, tak toto je nutný krok. Občané musí mít co nejjednodušší možnost vyhodit svůj vytříděný sběr. V této chvíli se řadíme do horšího průměru v rámci Středočeského kraje, doufám, že navýšením počtu sběrných hnízd, tento negativní výsledek v objemu vytříděného odpadu zvrátíme. Jsme pochopitelně připraveni se zabývat i případnými připomínkami na umístění sběrných nádob na sklo, papír a plast. Vyhledávání nových míst byl však poměrně složitý proces, který bral v potaz všechny možné aspekty, od dostupnosti vyvážecí techniky, majetkové vztahy až po právě zmiňovanou docházkovou vzdálenost,“ informoval starosta PhDr. Pavel Fojtík.

Granty prvního kola za rok 2018 jsou v Nymburku rozděleny
 
Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí MěÚ Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)