Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Nymburk: Začala modernizace učebny přírodních věd na ZŠ Letců R.A.F.

Nymburk: Začala modernizace učebny přírodních věd na ZŠ Letců R.A.F.

Žáci a učitelé základní školy Letců R.A.F., 1989 se dočkají nové moderní učebny přírodních věd. Po opakovaném vypsání výběrového řízení jsme našli zhotovitele, který promění původní učebnu chemie v odbornou pracovnu.

Po rekonstrukci
18. března 2023 - 12:30

„Pokračujeme v modernizaci našich škol, podobný projekt jsme již uskutečnili na základní škole Tyršova. Projekt na základní škole Letců R.A.F. zahrnuje rekonstrukci a nové vybavení učebny i kabinetu chemie. Dále také uzpůsobení toalet na patře pro vozíčkáře, což je podmínkou získání dotace z MAS Podlipansko, která dosahuje devadesáti pěti procent uznatelných nákladů. Výběrové řízení jsme zahájili již v loňském roce a konečně se nám podařilo najít adekvátního zhotovitele, který neprodleně zahájil bourací práce. Firma pracuje na rekonstrukci učebny i o víkendech,“ informuje místostarostka Stanislava Tichá.

Stavební práce provádí firma RPJStav s.r.o. a zahrnují úpravy povrchů a podlah včetně nátěrů, krytiny a malby, drobné tesařské a sádrokartonové konstrukce včetně truhlářských a zámečnických prací a vybudování zmíněného bezbariérového sociální zařízení ze stávajícího WC. Předpokládané náklady činí 840 tisíc korun bez DPH. Nábytek, který je již částečně uskladněn ve škole, dodává firma KXN CZ, s.r.o. za částku 1 011 660 korun bez DPH.„Vznikne odborná pracovna pro výuku chemie s laboratorním vybavením. Učebna bude disponovat potřebnou technikou, laboratorními stoly s přívody plynu, digestořemi pro pokusy a interaktivní tabulí,“ uvedl ředitel školy Mgr. Jiří Cabrnoch.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: