Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Nymburk získal finanční příspěvek na výstavbu nové lávky

Nymburk získal finanční příspěvek na výstavbu nové lávky

Nová lávka bude financována z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury, který může poskytnout až 22,4 milionu korun.

Tak bude vypadat nová lávka přes Labe v Nymburce
17. července 2019 - 12:30

Na stavbu je vydané stavební povolení a město v současné době hledá zhotovitele stavebních prací.Lávka pro pěší přes zdymadlo není bezbariérová a již dávno nevyhovuje bezpečnostním předpisům. V roce 2017 byl proto zpracován návrh úplně nové a moderní bezbariérové lávky z ocele. I přes zdlouhavé jednání s Povodím Labe, které je majitelem mostu, byl projekt dokončen a v dubnu 2019 vydáno stavební povolení.

Nyní je v běhu veřejná zakázka na zhotovitele lávky, požadavkem je co nejkratší termín výstavby a co nejkratší přerušení omezení pohybu pěších přes plavební komoru.


Město v loňského roce žádalo o poskytnutí finančních prostředků na výstavbu lávky Státní fond dopravní infrastruktury. „I přes těžkosti, které provázely dokončení projektu a zdržovaly vydání stavebního povolení se nám podařilo získat příspěvek na stavbu bezbariérové lávky přes plavební komoru od SFDI, a to v maximální výši 22,4 milionu korun. Předpokládám, že za tuto částku už se stavebník najde a celé dílo tak bude ze sta procent kryto státními penězi. K tomu výrazně pomohla přímá jednání s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem, který uznal naše argumenty, že v tuto chvíli nemáme v Nymburce bezbariérový přechod pro pěší přes Labe, což je nepřípustné. Děláme tedy maximum pro to, aby lávka byla už v příštím roce hotová,“ vysvětlil starosta města Ing. Tomáš Mach, Ph. D.

V červenci 2019 byl finanční příspěvek od SFDI potvrzen. Hned poté, co město předloží smlouvu o dílo s vybraným zhotovitelem, včetně rozpočtu akce, bude uzavřena se SFDI smlouva o poskytnutí finančního příspěvku a stanovena jeho konečná výše.

Stredoceskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí nymburské radnice Petr Černohous.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Nymburk)