Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Nymburští radní schválili slevu nájemného v nebytových prostorech

Nymburští radní schválili slevu nájemného v nebytových prostorech

Nymburští radní odhlasovali slevu na nájemném ve výši 30 % pro provozovny s maloobchodním prodejem a prodejem služeb v nebytových prostorech města.

Nymburk
23. června 2020 - 12:30

Sleva je poskytnuta z důvodu pandemie onemocnění Covid-19, kvůli které byl od 12. března 2020 vyhlášen nouzový stav na celém území České republiky.

„Podnikatelům, kterým byl mimořádnými opatřeními zakázán prodej zboží a služeb v jejich provozovnách a kteří se tak dostali do svízelné situace, jsme se rozhodli pomoci. Schválená sleva na nájemném předpokládá participaci, kdy pronajímatel (město Nymburk) sleví 30 % z nájmu, nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 % v rámci vládou navržené podpory z řady COVID,“ vysvětluje místostarosta Mgr. Bořek Černý.


Sleva nájmu ve výši 30 % byla stanovena pro druhé čtvrtletí letošního roku. Své žádosti mohou nájemci s provozovnami prodeje služeb a maloobchodního prodeje, na něž se omezení v rámci nouzového stavu vztahovalo, podávat do 31. srpna 2020. Formulář žádosti je k nalezení na webových stránkách města v sekci Městský úřad – formuláře ke stažení – odbor správy městského majetku. Doposud je evidováno několik žádostí, které v konečném součtu činí přes 160 tisíc Kč.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS.,  tiskový mluvčí. Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú.)