Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Nymburští radní se i letos budou setkávat s občany v ulicích

Nymburští radní se i letos budou setkávat s občany v ulicích

Občany vítaný projekt radnice pokračuje i letos pravidelnými schůzkami, při nichž lidé mohou upozornit radní na nedostatky nebo nápady na vylepšení přímo v místech, kde žijí.

Nymburk
12.březen 2016 - 08:30

Doplnění dopravního značení, odpadkových košů, zprovoznění nebo přemístění kontejnerů, řešení parkovacích míst, častější kontroly městskou policií, úprava zeleně, oprava chodníků, doplnění herních prvků, veřejného osvětlení, údržba dešťové kanalizace. To jsou některé ze splněných úkolů, na které upozornili občané radní při společných setkáních během loňského roku v Nymburce.

Občany vítaný projekt radnice pokračuje i letos pravidelnými schůzkami, při nichž lidé mohou upozornit radní na nedostatky nebo nápady na vylepšení přímo v místech, kde žijí. První setkání roku 2016 se koná ve čtvrtek 24. března od 17 hodin na Náměstí Přemyslovců a následnou trasou.


„Považuji za důležité říkat si věci osobně a chci mít od občanů zpětnou vazbu. Proto jsem zavedl setkání s občany a jsem rád, že této možnosti využívají, přicházejí si s námi promluvit. Většinu úkolů z loňského roku se nám podařilo splnit nebo na nich pracujeme. Letos se těším už v březnu, kdy zahájíme setkávání s občany na Náměstí Přemyslovců,“ uvedl starosta Nymburka Tomáš Mach.

Některé odpovědi a vysvětlení dostanou občané přímo na místě, jiné vyžadují dlouhodobější řešení. Dlouhodobě problematické je například řešení přístupu ke Kauflandu, město jedná také o možnosti cyklopruhu od Penny marketu do města. V roce 2016 je v plánu dokončení rekultivace zeleně mezi ulicí Na Tržišti a bytovými domy. Na nový povrch silnice v této ulici je zadáno zpracování projektové dokumentace. Na Všechlapském vrchu by se mohli občané dočkat poptávaného městského rozhlasu, pokud město letos v květnu získá dotaci. Stejně tak v Jankovicích, kde město řeší také nedostatek parkovacích míst.

Zápisy úkolů, které ze setkání vyplynuly, a přehledy jejich průběžného plnění jsou zveřejněny na webových stránkách města www.mesto-nymburk.cz v záložce Město/Zápisy ze setkání s občany. Vedení města se snaží občanům vytvořit dobré podmínky pro život, zároveň na ně apeluje, aby si sami udržovali pořádek nejen kolem svého bydliště.

Poprvé se sešli v květnu 2015 v Jankovicích a následně do podzimu uskutečnili dalších pět setkání. Možnosti osobně si promluvit s radními o místě, kde žijí, využilo v každé lokalitě deset až třicet lidí. Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,Stredoceskenovinky.cz foto:arch)