Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Obyvatelé nymburských sídlišť se dočkají prvního bankomatu

Obyvatelé nymburských sídlišť se dočkají prvního bankomatu

Možnost vybrat si hotovost přímo z bankomatu budou mít během měsíce obyvatelé nymburských sídlišť. Bankomat ČSOB vzniká v objektu Jednoty COOP v ulici Letců R.A.F., tedy ve středobodu sídlišť.

Místo pro bankomat
17.březen 2016 - 08:00

Občané v těchto lokalitách měli doposud pouze omezené možnosti výběru hotovosti z účtů v okolí svého bydliště, například prostřednictvím pobočky České pošty. Za bankomaty museli docházet do centra Nymburka.

Město jednalo o umístění bankomatu pro Sídliště a Jankovice od roku 2012. Nyní jej společnost ČSOB instaluje vedle vchodu do prodejny COOP a v provozu by měl být do konce března.

„Rozhodující byla jednání o samotném umístění bankomatu, nakonec jsme se dohodli s Jednotou COOP, za což jsme velmi rádi také kvůli strategickému umístění na hranici sídlišť, tedy u Skleníku,“ uvedl radní Zdeněk Vocásek a dodal, že bankomat by mohl být zprovozněn v závislosti na postupu prací na instalaci do konce března 2016.

Nymburští radní se i letos budou setkávat s občany v ulicích

Klasický bankomat bude nonstop přístupný a město se na jeho provozu nepodílí. Předchozí jednání o umístění bankomatu se týkaly lokality u Dřeváku. O umístění bankomatu v lokalitě nymburských sídlišť neměly banky v předchozích letech zájem, než došlo k přehodnocení obchodní strategie.  Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mú)