Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Ocenění Knihovna roku si vysloužily dvě středočeské knihovny

Ocenění Knihovna roku si vysloužily dvě středočeské knihovny

Městské knihovny Sedlčany a Zruč nad Sázavou byly oceněny diplomem v soutěži Knihovna roku 2017.

Ilustrační foto
11. října 2017 - 12:30

Ocenění v letošní soutěži Knihovna roku si vysloužily dvě středočeské knihovny – Městská knihovna Zruč nad Sázavou a Městská knihovna Sedlčany.

Ocenění v letošní soutěži Knihovna roku si vysloužily dvě středočeské knihovny – Městská knihovna Zruč nad Sázavou a Městská knihovna Sedlčany. „Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství,“ uvedl náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

Knihovna ve Zruči nad Sázavou je umístěna v rekonstruovaném spolkovém domě. Její interiér je mimořádně prostorný, funkční a esteticky kvalitně řešený, s výborným orientačním systémem v knihovně i fondu. Poskytuje vynikající knihovnické a informační služby všem skupinám obyvatel, výjimečné jsou zejména služby studentům středních škol, ale také žákům základních škol i dětem z dětského domova. Obdivuhodná a ojedinělá je systematická spolupráce a propojení knihovny se všemi partnery v obci, tedy spolky organizacemi či školami.


Sedlčanská knihovna byla oceněna za svůj projekt Čtenářské kluby ve školních družinách v rámci tzv. Šablon pro MŠ a ZŠ. Cílem projektu je rozvoj čtenářských strategií a čtení s porozuměním, pochopením významu týmové práce, podpora kreativního myšlení v souvislosti s knižními příběhy i v souvislosti s vlastní tvorbou. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:sck)